Partycja jest niedostepna. Niewłąściwy parametr

Już na wstępie mam ogromną prośbę do wszystkich, którzy mogą mi pomóc. Jestem po prostu w desperacji.

W zeszłym tygodniu dołożyłem sobie dodatkowy dysk twardy WD-80GB do mojego komputera PC w którym do tej pory rezydował tylko jeden dysk twardy WD-160GB. Na dysku tym miałem 3 partycje na C:/windowsXp; D:/multimedia i na E:/multimedia2. Z racji, że postanowiłem na “nowym” 80GB dysku postawić nowego Windowsa, zrobiłem to bez najmniejszego problemu wykorzystując cały dysk. Po akcji zakończonej sukcesem postanowiłem skorzystać z płytki live-cd z Ubuntu 9.04, by usunąć starą partycje systemową na dysku 160GB (domyślnie na C:), a powstałe miejsce na początku dysku o wielkość około 40GB wykorzystać. postanowiłem przesunąć partycję D: w lewą stronę i zwiększenie jej o te ok. 40GB za pomocą Partition Edition (garted). Pracowałem już z tym programem i nigdy nie maiłem problemów, aż do wczoraj. Podczas całej procedury przenoszenia i zwiększania partycji gdzieś w połowie całej operacji doszło do krótkiego braku prądu co spowodowało uszkodzenie partycji. Po ponownym uruchomieniu Ubuntu i uruchomieniu menadżera partycjonowania gparted moim oczom ukazał się straszny obraz na dysku 160GB partycja D: zamieniła się miejscami z partycją, gdzie wcześniej rezydował Windows, ale obok partycji D: (teraz na 1 miejscu) widnieje znak wykrzyknika na pomarańczowym tle. Partycji nie da się naprawić ani zamontować poprzez prawo klik myszy na nią i wybór odpowiedniej opcji, a nawet sprawdzenie. Gdy wybrałem sprawdzenie występuje błąd z komunikatem, aby uruchomić sprawdzanie chkdsk pod Windows. Postępuje według zalecenia, ale tu spotyka mnie niespodzianka. Podczas, gdy klikam pkm i wybieram właściwości dysku i widzę, że dysk jest pusty, wybieram jednak zakładkę Narzędzia, a potem opcje sprawdzania dysku ale nic się nie dzieje. Tak samo jest podczas próby w konsoli czy nawet podczas próby chkdsk z płytki Windows. Eksplorator Windows widzi partycje, wyświetla się ona w M.Komputer, ale po na dwu kliku na nią by przejrzeć jej zawartość wyświetla się okno z błędem (D:\nie jest dostępny. Parametr jest nieprawidłowy)

Przychodzi mi tylko jeden pomysł, aby spróbować programu Ontrack Easy Recorvery. Jednak ma on jedną wadę potrafi odzyskać pliki, ale za to w setce plików, a i tak większość z nich jest uszkodzona lub nie daje się odczytać.

Znalazłem program DMDE i przepuściłem przez niego moją wadliwą partycję i po jakiejś godzinie badania i skanowania moim oczom ukazały się foldery, a w nich pliki cała struktura wszystko tak jak było na tej partycji jednak bez wykupienia licencji na program nie można zapisywać odczytanych danych.

Na partycji znajdują się bardzo ważne dla mnie dane: dokumenty, muzyka, filmy (niekoniecznie), kopie zapasowe profili programów, których używam pod Windows.

Wiem, że dopóki nic nie zrobię z partycją istnieje szansa na odzyskanie danych.

Proszę o pomoc

Spróbuj:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … Rec+6.11.3

http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Step_By_Step

Masz opcje kopiowania danych do katalogu testdisk (A partition is still missing: Deeper Search).

Program sprawdzę jak wrócę z pracy. A czy jak bym połączył pod Linuxem, obecnie w gparted dysk z tą niedziałającą partycją, która wygląda tak:

Dysk 160GB

ok.70GB \ntfs (te uszkodzone) —> ok.40GB \ntfs nieprzydzielone/niesformatowane (dawna partycja z Windows, która była na początku dysku przed tym nieszczęsnym przesuwaniem) ----> ok.45GB \ntfs \multimedia2

Jak wrócę to zrobię zdjęcie i wstawię je na fotosika dla lepszego rozpoznania wzrokowego.

A co gdybym powstałe wolne miejsce połączyć z istniejącą partycją (niedziałającą D:) :?:

Problem rozwiązany przy pomocy innego programu do odzyskiwania danych z dysków.