Partycja linux,jak otworzyc pod windows 2000..?

witam

czy ktos moze mi pomoc,jak moge otworzyc partycje stworzona pod linuxem pod windows 2000…?mialem problem z winda,wykasowalo mi plik \WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM,wiec aby go dociagnac zainstalowalem linuxa ,z tym ze zmienil mi sie caly system plikow na partycji(40 gb) na ktorej posiadam bardzo wazne dane. winda widzi dysk,ale mowi ze partycja jest nie sformatowana,czy chce ja teraz sformatowac…ja rzecz jasna nie moge jej formatowac,poszukuje jakiegos programu zebym mogl to chociaz skopiowac na inny dysk,albo jakiegos pomyslu chociaz,bede bardzo wdzieczny za pomoc,pozdrawiam…

wiem że program midnight commander jakąś wtyczką to umożliwia niestety nie wiem z jaką

tak,ale to jest program pod linux,a mi jest potrzebny jakis sposob zeby otworzyc pod windowsem partycje linuxowska,czyli w druga strone…;(

Kliknij w to. Jeden z tych programow powinien dzialac. Sam szukalem takiego programu ale ze nie musze tak naprawde uzywac tego to wole nie instalowac. Przeczytalem bowiem gdzies ze generalnie jest to jeszcze bardziej nie bezpieczne niz bezpieczne. Napisz jesli wsio bedzie dzialalo, a jesli nie bedzie to powiedz co nie dziala. Pozdro

niestety,zaden z tych programow mi niepomogl,EXT2 IFS , tak jak jest napisane,na swiezutkiej instalacji windy zaczelo sie wieszanie ,reszta programow w ogole nie widzi dysku,najlbizej byl Total Commader,wraz z zainstalowana wtyczka doprowadzil do tego ze juz system nie chcial formatowac partycji,tylko komunikuje o odmowie dostepu…

Spróbuj może jakiegoś livecd z linuksem?

linux to widzi,z tym nie ma problemu,tylko ze nie moge tych danych skopiowac na partycje windowsowskie(NTFS) a nagrywarka mi jak na zlosc padla kilka dni wczesniej…

A jakiego masz Linuksa 7.04 ? vivalabambaqw5.gif

Bo to jest kwestia paru kliknięć myszą.

znalazlem cos takiego,moze jak by ktos kiedys mial podobny problem…http://typhoon5.tivi.net.pl/personal/ext.php,u mnie mowi ze moj system plikow to jest Ext2/Ext3, wiec i tak nic z tym zrobie.wpadlem na dosc szalony pomysl,moze zrobie jednak formata ,i poznij sprobuje odzyskac te dane,co wy na to,czy to nie jest zbyt szalony pomysl…?

boycott666

Znajdź dystrybucje co ma od razu ntfs-3g

Nie wiem czy nowy cdlinux tego nie ma

Cdlinuks mały niema na pewno ale ma np. Ubuntu 7.04 post-36326-1110185726.gif

Suse linux Enterprise Server 9 ,wersja ze zintegrowanym service packiem,bez wsparcia technicznego…

ale jak juz wspominalem ja chce pod windowsem otworzyc partycje utworzona przez tego linuxa, nie jest to na pewno Ext2/Ext3…

Możesz te dane spod linuksa skopiować na Fat .Albo jeśli masz go jeszcze zainstalowanego to doinstaluj sterownik ntfs-3g .

szuaknie nie boli, → http://www.fs-driver.org/download.html

i już w windowsie w oknie mój komputer zobaczysz dodatkowe dyski (linuksowe)

sam testowałem, działa ok

no wlasnie nie boli,wiec moze przeczytaj pozostale posty ,i zobaczysz ze juz mowilem o Ext2. Problem nie polega na tym ze moj system widzi dysk,ale nie rozpoznaje systemu plikow, i nie pomaga zaden z wymienionych programow,ROWNIEZ Ext2…!pozdrawiam serdecznie…:wink:

swoją drogą, nie ma technicznych możliwości aby przekonwertować system plkiów ntfs do ext2/3 bez utraty danych. coś nie wydaje mnie się aby te dane tam nadal były…

linux to widzi…a ja musze miec do tego dostep spod windy…

musisz mieć dostęp spod windowsa czy potrzebujesz zrobić kopię tych danych na partycji ntfs? ja bym odpalił jakiegoś linuxa z liveCD, podpiął dysk na usb (sformatowany w fat32 - co by się z zapisem na niego nie męczyć) i skopiował dane. Potem uruchmiam windowsa i zgrywam w drugą stronę:) z tego co pisałeś to partycja ta ma tylko 40Gb…

jak nie masz dysku na usb, to najprościej będzie odpalić ubuntu w wersji desktop (liveCD), włączyć zapis na partycjach NTFS i przekopiować dane na partycję windowsową bezpośrednio…

poszukaj sterowników na windows do partycji ext3 i przeczyta, ja miałem takie cuś jak miałem jeszcze windowsa (ale byłem głupiii :P:P)

chce przede wszystkim skopiowac te dane,probuje je na plycie wypalic,ale za kazdym razem mowi mi zebym sprobowal innego nosnika(od innego producenta),dvd+/-/rw,cd rw ,wszystkie odrzuca, knoppix rowzniez nie pomaga,skopiowanie na partycje windows tez nie przechodzi.nagrywarka jest wykrywana przez system bez zadnych problemow,wszystke w panelu nosniki ogarnia (Samsung TS-H552 Writemaster DVD+/-RW)a zewnetrznego dysku nie posiadam…probowalem kilku roznych producentow plyt,i tak jest ■■■■…wiec panie i panowie,czy ktos ma jakie pomysly …???pozdrawiam;/