Partycja nie chce się otworzyć!

Mam 40 gb segate i właśnie na nim wystąpił problem! Ma już troche latek i drobne problemy już n zim były, ale teraz po dokupieniu następnego dysku partycja (była C) nie chce się otworzyć. W typie plików pisze raw, a w rozmiarze 0 bajtów, przy otwieraniu błąd że urządzenie nie jest gotowe (czy coś takiego)!

Problem pojawił się gdy podłączyłem drugi dysk i odpaliłem jakąś wersje linuksa do robienia partycji. Po zrobieniu partycji odpaliłem na 40 gb (starszym dysku) winda ładowała się 3 min i wyskoczył chkdsk. Wykrył jakieś błędy i zresetował. Winda ładuje się 3 min i reset, nic z f8 nie pomogło, zawsze reset! Nie wiem czym jest spowodowany ten zanik partycji, jeśli nic w partycjach nie zmieniałem na tym dysku.

A więc proszę o jakiś program do przywracania partycji albo jakiś program który sobie poradzi z odpaleniem tej uszkodzonej partycji!

Spróbuj prog Active partition recovery.

Problem z partycją!

Odzyskałem partycje jednak nic z tego, ponieważ gdy włączam daną partycje wyskakuje: "c: nie jest dostępny. Plik lub katalog

jest uszkodzony i nieczytelny". Chciałbym bardzo odzyskać dane na tej partycji jednak nawet po użyciu kilku programów

do odzyskiwania danych napotyka na problemy z partycją. Więc może tą trzeba usunąć i zrobić nową i wtedy powinno jakimś

programem coś odczytać. Co prawda programy do odzyskiwania skasowanych partycji (np Active Partition Recovery) działają

jednak odzyskana partycja nie chce się odczytać w żadnym programie.

Więc proszę doradzić czy zaproponowana przeze mnie metoda może zdać egzamin, a może znacie jakiś inny sposób

-Nie rób tak - nie usuwaj i nie zakładaj nowej ;/ bo usunie to kompletnie

tablicę FAT,

  • zrób kopię odzyskanej partycji i dopiero na niej eksperymentuj.

PS

  • do odzyskiwania partycji najskuteczniejszy jest TestDisk,

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=94&id=1675

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19 … #komentarz

  • odzyskiwanie danych z partycji przy większych uszkodzeniach/zamazaniu tablicy FAT to loteria ;/