Partycja Raw Jak odzyskac dane Testdiskiem lub czymś innym

Siemka ma problem bo mam partycję RAW i nie wiem jak ją odzyskać bez utraty danych co mam zrobić bo nie wiem.

@Shevil Popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Dobrze dobrany tytuł wstępnie informuje o tym, czego dotyczy Twój problem. Jednocześnie pozwala zaoszczędzić czas innym użytkownikom forum. Tym sposobem zwiększasz swoje szanse na szybkie rozwiązanie problemu. Pozdrawiam.

http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Krok_po_kroku

http://traxter-online.net/testdisk-photorec-odzyskiwanie-danych/

Witam a może mi Pan to wyjaśnić bo ja pierwszy raz ma takie coś

TestDisk jest zaawansowanym narzędziem do zarządzania partycjami. Pozwala przywrócić prawidłowy rozkład partycji na dysku (na przykład w wypadku uszkodzenia MFT w NTFS - tak zwany tryb RAW).
W skrócie należy wybrać odpowiedni dysk (który będziemy naprawiać) typ partycji (Intel) MBR albo GPT (jeżeli w trybie EFI był instalowany system).

Następnie należy wybrać opcję Analyze a następnie Quick Search aby program wyszukał uszkodzone partycje (podświetlone na ZIELONO).
Jeżeli partycje zostały znalezione można je przywrócić [ENTER] i jeżeli wszystko się zgadza, to zapisać zmiany na dysku Write
Tutaj masz to opisane (ze screenami):
http://www.mamkomputer.info/testdisk-odzyskiwanie-utraconych-partycji-krok-po-kroku/

@Shevil NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA MOŻLIWE BŁĘDY I UTRATĘ DANYCH. ROBISZ WSZYSTKO NA SWOJĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. JEŻELI NIE MASZ DOŚWIADCZENIA Z TAKIM OPROGRAMOWANIEM SKONTAKTUJ SIĘ Z SERWISEM ZEWNĘTRZNYM LUB ZNAJOMYM, KTÓRY ZNA PROGRAM TESTDISK I MOŻE CI POMÓC.

Można jeszcze programem DMDE. Bardzo dobry program.