Partycja recover i jej klonowanie

Kupiłem ostatnio ultrabook samsung a03pl z Windows 8 po kilku dniach wywalilem wszystko z dysku lacznie z recovery wszystkie partycje i wgralem win 7. Chce teraz wròcić do tego co było. Jak win8 dzialal to utworzylem kopie za pomocom samsung recovery solution ok 28gb.

  1. Czy ta kopia potrafi przywrocic uklad partycji fabryczny i wszystko jak fabryka?

  2. Brat ma ten sam sprzet czy mozna zrobic backup jego recovery i ten obraz odtworzyc u mnie i wtedy sobie sam zrobie restore z wgranej od brata partycji recovery?co z kluczem?nie polapie sie ze to inny komp?

W serwisie to podobno kosztuje sporo :frowning:

Dzieki z gory za pomoc.

  1. Powinna, do tego służy.

  2. Jeśli jest to ten sam model - to tak, można zrobić restore od innego komputera. Klucz jest zapisany w BIOS, system się aktywuje na jego podstawie.

Ad. 1 Sprawdź w instrukcji jak działa proces recovery i czy przywraca on tylko partycję systemową czy też przywraca wszystkie partycje do stanu fabrycznego. Chociaż wydaje mi się że usuniętej partycji recovery w ten sposób nie przywrócisz.

Ad. 2 Jeżeli brak ma identyczny sprzęt to możesz spróbować sklonować partycję z jego dysku u siebie. Może zadziała.

A co do klucza, ten jest zapisany w BIOSie więc nie masz co się martwić.

hmm klucz powineneś mieć na naklejce pod lapkiem ;]

ja tam zawsze instaluje czysty system i dogrywam to co trzeba klucz podajesz oryginalny i masz spokój.

przynajmniej masz to czego potrzebujesz bo z reguły te recovery instaluje troche nie potrzebnego softu.

Sproboje w weeken jak bede w domu. Wszystko dlatego ze truecrypt potrzebuje partycje mbr. Znacie jakis programy do szyfrowania dysku gpt czy gtp z windows 8?

Sprawdzałeś czy systemowy Bitlocker nie sprawdzi się w takim zastosowaniu?

Udało sie recovery odtworzylo caly uklad partycji gpt i partycje recover. Pytanie z Innej beczki jak sformatuje caly dysk i zrobie mbr to przy instalacji windows 8 z dvd pozwoli mi zachowac mbr czy wymusi gpt?

Dodane 13.06.2013 (Cz) 9:57

z tego co wiem bitlocker dziala tylko w win prof i ultimate czyli te drogieee…

Jeżeli mówisz o Windows 7 to tak, jeżeli chodzi o Windows 8 Bitlocker jest dostępny w wersji Pro.