Partycja recovery i jak zrobić dysk recovery

Mam nowy komputer. Sprawdzałem czy mam partycję recovery. W zarządzaniu dyskami widnieje niby taka partycja, ale w jej stanie nie ma, że to partycja odzyskiwania. post-16159-0-94002800-1411666595_thumb.j  Czy to jest partycja odzyskiwania? Jeśli tak to jak z tego zrobić dysk dvd recovery?

 

A przy okazji zapytam mimo chyba, że nie ten dział. Na nowym sprzęcie producent wrzucił sporo swoich programów, nie wiem które potrzebne, a które nie (sprzęt DELL), czy można to jakoś zweryfikować co można usunąć bez szkody dla systemu ?

I jak ktoś służyłby pomocą, co powinienem jeszcze zainstalować, żeby cieszyć się bezpiecznym i optymalnym sprzętem? Dotychczas zainstalowałem avasta, Malwarebytes, Ccleaner, MSOffice, VLC Player, ALL Player, Java, IrfanView, Chrome, 7-zip.

Zapoznanie z nowym sprzętem warto rozpocząć od przeczytania instrukcji obsługi którą z nim dostałeś. Zapewniam Cię że jest tam napisane jak zrobić kopię partycji recovery oraz do czego służą programy fabrycznie zainstalowane.No chyba, że chcesz abyśmy to my poszukali tej instrukcji w sieci i ją za Ciebie przeczytali…?

W zestawie to dostałem “Informacje o bezpieczeństwie i przepisach prawnych” oraz 8 stronicową broszurkę “Konfiguracja i funkcje komputera” w której jest napisane gdzie się wkłada zasilacz i jakie wejścia i wymiary ma komputer. Instrukcji poszukam sobie w necie. Myślałem, że ktoś podpowie coś bazując na swojej wiedzy i praktyce.

Jeśli to jakiś firmowy sprzęt i producent przewidział wypalanie tego na DVD to jest pewnie program od producenta.

 

Co do płyt DVD, polecam nagrać na pendrive zamiast na DVD, recovery idzie o wiele szybciej.

Czy mimo, że w stanie nie ma napisane, że to _partycja odzyskiwania, _jest to partycja odzyskiwania. Jak to sprawdzić ?

Zapoznając się ze znaczeniem słowa “recovery” w języku angielskim.

https://translate.google.pl/?hl=pl&tab=wT#en/pl/recovery

 

 

PS. W jakim “stanie”? Sam tworzysz “potworki językowe” a szukasz błędów i problemów tam gdzie ich nie ma.