Partycja Recovery jak przenieśc na nowy dysk

Witam posiadam komputer stacjonarny producent to  : PC Factory jest tam zainstalowany Windows 7 i jest partycja recovery chciałem zpytać jak ją przenieść na nowy dysk lub na pendrive/DVD takżebym mógł go zainstalować na nowym dysku ?

Nie widzę sensu przenoszenia partycji Recovery ale jak bardzo chcesz to są programy np.

 

http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Todo-Backup-Free,Program,Windows,22322.html

Robiłem klona partycji recovery tym programem ale potem nie idzie ztego zainstalować windowsa.

To jest Komputer stacjonarny Windows 7 Home Premium 64 bit.

To w takim razie jak zainstalować orginalny system na nowym dysku jak nie dostałem płytki ?

A gdzie ma “iść”?

Jestem przekonany, że źle ustawiłeś parametry wykonywania backupu w tym programie.

 

To popatrz dokładniej jeśli jeszcze nie widzisz (np. wymiana dysku na inny)

To  byłbyś tak uprzejmy i wyjąśnił byś jak mam te parametry ustawić   ?

Robiłeś klonowanie czy backup?

Całego dysku czy tylko tej partycji recovery?

Klonowanie/backup sektor po sektorze?

Pokaż widok partycji z zarządzania dyskami lub z Todo Backup.

Klonowanie tylko partycji Recowery  nie sektor po sektorze ponieważ dysk na którym jest recovery jest pojemności 1TB a przenosiłem na 200 gb 

http://imageshack.com/a/img633/686/3ZaCwz.jpg

Co Ty uważasz, nie jest istotne, ma ochotę przenieść to przenosi.

 

 

Błąd.

  1. Klonowanie sektor po sektorze i też możesz wybrać partycje, których kopie robisz.

  2. Obowiązkowo partycja 100MB.

 

Jeśli to nie pomoże, warto też tymczasowo przenieść partycję OS po jej zmniejszeniu do sensownego rozmiaru (dane przenieść na nową partycję/dysk zewnętrzny)

Spróbuje i dam znać czy pomogło to.

Czy nie masz programu od producenta komputera do zrobienia kopii partycji recovery na płyty DVD?

Jestem prawie pewny, że coś takiego masz zainstalowanego - robisz kopię na płyty, zmieniasz dysk, startujesz z płyty DVD i instalujesz jak z recovery.

Tylko że jak gdzieś czytałem że klonuje się sektor po sektorze tylko wtedy gdy dyski są takiej samej pojemności 

Nie ma na 1000%

Program w miejscu docelowym utworzy partycję o takim samym rozmiarze jak partycja źródłowa,

Dysk docelowy nie może być mniejszy niż klonowana partycja źródłowa.

Zgodność pojemności dysków nie ma to znaczenia, ktoś puścił przekręconą informację i inni powielają bubla jeszcze bardziej zmieniając.

Może jakieś inne programy do klonowania mają takie ograniczenie, Todo tego nie ma.

Trochę dziwne. Może producent na swojej stronie tego typu oprogramowanie udostępnia?

Ostatnio wykonywałem podobną operację. Muszę ci powiedzieć, że bezbłędnie sprawdził się tu program (bootowany z płyty lub pendriva) MiniTool Partition Wizard Bootable. O ile dobrze pamiętam to chyba nawet można było ustawić rozmiar docelowej kopiowanej partycji. W każdym bądź razie przy kopiowaniu dysków (o różnych pojemnościach) za pomocą tego narzędzia operacja skończyłą się pomyślnie i wszystko działało poprawnie.

 

Witam

Mam laptopa Lenovo i w nim dysk talerzowy. Chce wsadzić dysk SSD ale chciałbym przenieść wszystkie partycje potrzebne do odzyskiwania systemu z lenovo na dysk SSD. Dysk talerzowy to 500GB natomiast SSD to 250GB. W jaki sposób wykonac to dokładnie za pomocą programu o którym piszesz ? Będe Ci bardzo wdzięczny za dokładny opis… Odpaliłem komputer z tej płyty bootowalnej ale tam jest kilka opcji  i nie wiem jaką wybrać. Proszę o pomoc.

Operację tą wykonywałem półtora roku temu więc dokładnej instrukcji takiej krok po kroku ci raczej nie przedstawię. Na pewno cały proces przebiega bardzo intuicyjnie i nie powinieneś mieć z nim problemów. Oczywiście wymagane podstawy angielskiego bo program nie jest po polsku. Jeżeli zamierzasz podmienić  dyski to raczej musisz za pomocą dodatkowego adaptera podpiąć nowy dysk do kompa do USB. Można też na jakiś dysk zewnętrzny podpięty przez USB skopiować żądane partycję do pliku obrazu a później po podmianie dysków z tego pliku przywrócić partycje na nowy dysk. Jeżeli nigdy takich operacji nie wykonywałeś to ciężko tak “zdalnie” wytłumaczyć bo trzeba by mieć w pamięci wszystkie komunikaty jakie ci wyskoczą. Ale próbuj - jak napotkasz schody to pytaj. Jak będę mógł to pomogę. TU masz pokrótce opisane kopiowanie dysków i partycji za pomocą tego programu.

Napisz mi jeszcze jakiej firmy są dyski bo np. Acronis robi do niektórych dysków darmowe narzędzia a lepszych od Acronisa raczej nie ma.