Partycja recovery jako C: i zmiana litery partycji

Witam.

Mam przypadek z laptopem HP, który po usunięciu wszystkich partycji i zostawieniu jedynie recovery (z Windows Vista) przypisał jej literę C. Teraz gdy będę chciał zainstalować Windows XP po otrzymaniu nośnika od HP system zainstaluje XP-ka z najbliższą literą D. Czy można bezpiecznie zmienić partycję recovery na widoczną jako partycję np. E tworząc przy tym wolne C i D ?

Dziękuje z góry na pomoc.

na 99% instalator utworzy z wolnego miejsca partycję, która która jako pierwsza aktywna (licząc wg tablicy partycji dysku) będzie oznaczona jako C - wariant, gdy od HP dostaniesz instalkę XP-ka… bo jeśli będzie to recovery cd to w większości przypadków jest tak, że “odzyskują” wszystko - czyli stan fabryczny dysku - ale wtedy będziesz miał zupełnie nową partycję recovery dla XP właśnie

No i wtedy niestety będę miał partycje recovery XP a ta z Vistą za którą zapłaciłem będzie usunięta.

zanim zainstalujesz xp zgraj partycję recovery z vistą na cd/dvd - nie wiem czy jest to możliwe bez systemu na dysku, bezpośrednio z aplikacji recovery - na moim lenovo z poziomu działającego systemu musiałem odpalić “rescue and recovery” i wybrać opcję utworzenia płyt recovery z partycji na dysku, na hp powinno być przynajmniej podobnie

Używam klawisza F11 i partycja recovery nie startuje więc raczej będzie trzeba zainstalować Vistę aby zgrać to na DVD. Ewentualnie poszukać takie oprogramowania co pójdzie z Xpka.