Partycja RECOVERY - kopiowanie


(Majkelvip1) #1

Mam na dysku zrobioną przez producenta partycję recovery i chciałbym ją skopować np. na pendrive lub na płytę. Czy jak skopiuje to będzię sie z tego botowało.


(corrtez) #2

Ciekawy problem. Zapytalem wujka goooogle :smiley: i ztego co zobaczylem wygláda na to ze tak ale trzeba uzyc programów typu norton ghost i stworzyc image tej partycji. Równiez pojawila sie ciekawa opcja ze podczas uruchomienia awaryjnego z zamyslem uzycia tej partycji pojawia sie opcja ze mozna wypalic taká partycje na plytke ale (!) tylko jedná kopie. Ale wyglada na to ze nie u wszystkich producentów laptopów taka opcja jest dostepna. Spróbuj nortonem zrobic obraz takiej partycji cos sie powinno wyjasnic.


(Kolmar) #3

Nie, nie będzie.


(roobal) #4

Jeśli nie dostałeś płyty typu RecoveryCD lub coś podobnego, to najprawdopodobniej producent dostarcza również oprogramowanie do wykonania takiej płyty, np. Acer udostępnia pakiet Acer Empowering technology, w skład którego wchodzi między innymi eRecovery, pozwalająca na wykonanie kopii zapasowej na dysku, na płycie dvd ustawień fabrycznych a także daje możliwość wykonania kopii zapasowej aktualnego stanu systemu, czyli np. po usunięciu wszystkich zbędnych "zamulaczy" typu zestaw 60 gier w wersji trial, MS Office trial itd. tworzysz sobie płytę z niemalże "czystym" systemem. Tak jest przynajmnie w przypadku Acera.

Płyta recovery przydaje się również nie ze względu na przypadkowe usunięcie partycji recovery czy uszkodzeniu dysku ale w niektórych model jest tylko opcja przywracania do ustawień fabrycznych, co wiąże się z usunięciem wszystkiego co miałeś na dysku i przywrócenie wszystkiego do stanu w jakim pierwszy raz uruchomiłeś komputer, natomiast płyta recovery umożliwia sformatowanie jedynie partycji, na której zainstalowany jest system, np. partycja C.

Rozejrzyj się po prostu w systemie, ponieważ na 99% powinieneś mieć od producenta dostarczony jakikolwiek program do wykonania kopii zapasowej lub do nagrania samej płyty recovery, jeśli takiej nie dostałeś od producenta. Jeśli nie dostałeś ani RecoveryCD ani programu do wykonania własnej CD, zgłoś się do producenta.

Pozdrawiam!