Partycja Recovery, płyta Recovery i licencja

:wink: Witam. Nie dawno kupiłem sobie nowego notebooka. Wraz z nim Windows Vista Home Premium. Dostałem od ASUS’a 2 płyty, jedną ze sterownikami do Visty, a drugą Recovery z systemem. Oprócz tego na komputerze mam ukrytą partycję Recovery, z której instaluje system w razie awarii wciskając przy starcie F9. Teraz mam pytanie: Co wówczas, dy ta partycja kiedyś zostanie zainfekowana jakimś robalem i będzie konieczny format całego dysku? Jak wtedy odzyskać partycję Recovery i jak instalować wtedy Viste - z płyty Recovery?

Drugie pytanie dotyczy licencji na Recovery, czy mógłbym np zainstalować sobie czystą Vistę z płyty kolegi, żeby uniknąć tego syfu który leci przy instalce Recovery? Jak wtedy wygląda sprawa licencji i leganośći? System jest wtedy aktywowany na en muer, który jest na nalepce pod laptopem czy jak?

Pytam bo wolę wiedzieć na przyszłość.

Z góry dzięki za wszelkie info.

Pozdrawiam

Krzysiek

misiu134 , jeśli masz plytkę Recovery to tylko z niej instaluj. Chyba, że kupisz nowa licencję co za tym się wiąże dostaniesz klucz i możesz pożyczyć wtedy od kumpla tą płytkę i instalować na swoim key’u.

No czyli tak jak myślałem, a co powiesz Łukasz14 odnośnie tego pierwszego pytania, czyli ewentualnego uszkodzenia partycji Recovery i jej odzyskania?

misiu134 , na partycję recovery raczej żadny syf nie wejdzie :wink:

Ale można pliki z partycji Recovery wrzucić na płytkę DVD i zrobić z niej bootowalną płytkę, a w razie awarii formatować kompa z tej płytki :slight_smile:

A jak z tej partycji wypalić pliki na DVD?

misiu134 , google naprawdę nie gryzie :stuck_out_tongue:

OK. Dzięki Łukasz14. :smiley:

misiu134 , a nie ma sprawy :wink:

Jak bd. jakieieś problemy z tym to pisz :slight_smile: