Partycja recovery w Asusie K53SV

Witam. Wczoraj zakupiłem asusa k53sv. W związku z tym mam kilka pytań:

  1. Czy trzeba formatować baterie?

  2. Nie dostałem do laptopa płyty z windowsem (wersja oem). Co robić w razie niezbędnego formata? Mam w komputerze ukrytą partycję recovery.

  3. Co ogólnie zrobić zaraz po pierwszym uruchomieniu?

Jestem zielony w laptopach także proszę o wyrozumiałość :wink:

Przy pierwszym uruchomieniu laptopa powinno się zrobic kopie systemu na płytach.Zawsze można na nowo postawić system z recovery.Format baterii jest zalecany.

Tutaj o partycjach

http://www.wybieramlaptopa.pl/tips-tric … e-recovery

  1. Baterii się nie formatuje, jednak zaleca się zrobić kalibrację, którą wykonujesz spod BIOS’u, a następnie ogniwo naładować do pełna.

  2. Kalibrację najlepiej robić co jakiś czas, pomaga ona w utrzymaniu żywotności całego ogniwa.

  3. Sam jestem posiadaczek notebook’ów Asus z serii K50xx, oraz K72xx, więc wiem co piszę,

  4. Powinno robić się kopię zapasową na DVD, na przypadek gdyby siadł Ci dysk twardy. Reinstalację można robić w każdej chwili z partycji Recorvery.

Powywalaj wszystkie programy Asusa,sa niepotrzebne tylko zamulaja system

Kolejna bzdura, niektóre programy są dedykowane i niezbędne do prawidłowego działania funkcji dostępnych pod dany model notebooka. Mogę zgodzić się, że większość to śmieci, ale nie wszystko. Dla tego warto wcześniej sprawdzić za co odpowiada dana usługa, nawet jeśli producentem jest w tym przypadku Asus.

Nie można zadzwonić do nich i poprosić żeby wysłali płytę?