Partycja Recovery zmieniona na Aktywny

Witajcie. Ostatnio chciałem zrobić recovery ale miałem pewien błąd, jednak pominę to bo nie jest zbyt ważne. Otóż w konsoli zmieniłem partycje recovery na aktywną i zrestartowałem laptopa (Lenovo B575) Zamiast zobaczyć loga Windowsa i logowania zobaczyłem Lenovo Recovery System. W problem w tym że za nic nie mogę zrestartować windowsa, odpalić w trybie awaryjnym, Nic! Może ktoś powie jakieś sugestie lub rozwiązanie tego problemu. Za każdym uruchomieniem laptopa pojawia się ten Lenovo Recovery System. Dodaje iż mam płytkę do instalacji nowego Windowsa 7.

Spróbuj oznaczyć partycję z windowsem jako aktywną za pomocą zewnętrznego programu.

Przykładowo gparted

Wytłumaczysz może krok po kroku w jaki sposób to zrobić i zkąd to pobrać? Bo pierwszy raz “bawię” się w takie rzeczy.

Najprościej tak:

Zrobić dysk WinPE z wranym na niego PTEDIT 32.

Odpalic z tego dysku

Zmienić flagę tej partycji na 12

Reboot

i powinno byc OK

oczywiście partycja z systemem powinna mieć flage 07

Wybaczcie że trochę nie ogarniam, ale pierwszy raz robię takie rzeczy. Więc proszę o wytłumaczenie tego lub jakiegoś odnośnika do tematu/filmiku ,w którym jest pokazane jak chociażby to zrobić.

najlepszym sposobem jest stworzenie sb własnego recovery np programem AOMEI backuper.

 

jest to o tyle lepsze rozwiazanie że możesz sb zrobić backup z aktualnym softem poinstalowanym tym co trzeba itd. problemy wystepują rzadziej i jest dużo mniej roboty.

Da się zrobić to na innym komputerze? Bo na tym laptopie to chyba nic nie zdziałam.

Czy tę aplikację można jakoś odpalić z zewnątrz? Bo dostępu do systemu nie mam.

Możez zmienić flage tez programem Gparted

Tu masz opis

http://www.lomilowka.pl/upload/file/systemyO/gparted.pdf

i ustawic ta z systemem na boot a recovery na hidden

Czyli te komendy wgrać na płytę a następnie załadować do napędu laptopa? I czy będą działały na Windows 7?

Widze że chyba sobie nie poradzisz :frowning:

Nie wgrać komenty tylko z obrazu ISO

http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Program,Windows,13209.html

strorzyć bootowalna płyte i zbootować z niej komputer.

Co ma do tego Windows ? NIC !

To jest bootowalna płyta oparta na Linuksie.

Będziesz miał wtedy podgląd dysków jak na obrazkach co Ci zadałem wcześniej.

Dobra już rozumiem otworzyłem ten program na laptopie, wybrałem język i wersje graficzną. I co dalej?

Zobacz jak masz flagi.W poprzednim poście w tym pdf masz opisane. Musi być na partycji z systemem boot a na partycji recovery hidden jak jest inaczej to zmień

W partycji systemowej ma być tylko boot czy boot i lba? I czy w partycji recovery ma być hidden i boot czy samo hidden?

Dobra już zrobiłem. Dzięki wszystkim za szybką pomoc. :slight_smile: Myślę że ktoś inny niż ja skorzysta z tych porad. Dzięki i problem został rozwiązany.