Partycja rozruchowa MS-DOS

Witam czy wie ktoś jak zrobić partycje rozruchowa MS-DOS czytałem o jakimś fdisk ale kompletnie nie wiem o co chodzi chcę sobie zainstalować Windowsa 95 na XP przez Virtual PC . Więc jeśli ktoś wie jak zrobić tę partycje to proszę o pomoc , w razie czego tu screen

http://img5.imageshack.us/img5/5561/screentu7.jpg

Windows95 no to musisz mieć partycje FAT (nie FAT32) chyba że wiesz że twoja wersja okienek 95 już obsługuje FAT32, bo były take co obsługiwały FAT16 tylko.

no to jak zrobić tę partycje FAT ?

START -> Uruchom -> wpisz CMD

W konsoli napisz FORMAT /? i wszystko stanie się jasne

jak sobie poczytasz to EXIT aby zamknąć :stuck_out_tongue:

I tak z tamtąd nic nie kumam za wolno myślę może ktoś jest chętny mi wytłumaczyć co i jak mam zrobić :smiley:

FORMAT X: /FS:FAT gdzie X: to dysk który chcesz sformatować na FAT

Mam sformatować dysk C ? (dysk twardy) jeśli tak to mam

Nazwa pliku, nazwa katalogu lub składnika etykiety woluminu jest niepoprawna.

jak sformatujesz dysk C to komp siadzie bo z tego się ładuje system, masz sformatować dysk gdzie chcesz stawiać W95 (zapewne wirtualny z poziomu emulatora), choc mi się wydaje że emulator powinien mieć kreator tworzenia pustego dysku.

Ale ten dysk to zwykły plik vhd więc niemam jak go sformatować :expressionless:

No wiem, ten format nalezy zrobić z poziomu emulatora już na wirtualnym komputerze. Jeżeli emulator nie dysponuje narzędziem które zrobi Ci dysk sformatowany (plik) to niestety musisz poszukać jakiegoś obrazu dyskietki startowej, załadować ją do emulatora i z niej uruchomić wirtualny system i sformatować wirtualny dysk. Nigdy nie bawiłem się Virtual PC więc zbytnie nie pomogę jak to dokładnie zrobić.

Dyskietke startową mam więc wystarczy sformatować dysk wirtualny tak jak na XP ? Znaczy podczas instalacja windowsa była taka opcja to tak sano spróbuje zrobić z tym dyskiem

Tak, tylko że instalator W95 jak pamiętam nie partycjonuje i formatuje dysków w czasie instalacji. Musisz to zrobić przed.

Sformatowalem dysk plytka XP zrobilem partycje i jest ok ! dzieki za pomoc , wlasnie pisze z 98 :smiley: