Partycja system na osobnym dysku

Cześć.

 

   Kupiłem komputer - 1 dysk ssd, oraz 1 hdd. Przy instalacji Windows 7 usunąłem wszystkie partycje z dysku HDD, i wybrałem dysk SSD do instalacji systemu. Wszystko poszło ok i działa fajnie, jednak instalator na dysku HDD zrobił dodatkową partycje SYSTEM. Na SSD mam jedną partycje z systemem (dysk c). Moje pytanie - jak teraz mogę przenieść partycje SYSTEM z HDD na SSD ?? Chciałbym, żeby dysk HDD nie był niezbędny do działania komputera. Z góry dzięki za pomoc.

Pokaż zrzut ekranu z Zarządzania dyskami.

Czy komputer działa po odłączeniu dysku HDD?

Cześć. Dzięki za odzew. Po drodzę zaktualizowałem do W10 więc nie wiem, czy nie trzeba zmienić działu. Po odłączeniu HDD komputer mówi, że nie ma urządzenia jakiego się spodziewa (to jasne, to bios mówi), po czym twierdzi, że nie ma urządzenia do bootowania :

 

  Device 0 not found: Serial ATA, SATA-0

Alert! Failed to detect one or more drivers during POST

 Strike the F1 key to continue, F2 to run the setup utility

  Press F5 to run onboard diagnostic

 

No boot device available-

 strike F1 to retry boot, F2 for setup utility

  Pres F5 to run onboard diagnostic

 

Załączam, także zrzut z"zarządzania dyskami". Z góry dzięki za zainteresowanie. Teoretycznie mogę odłączyć HDD, i zainstalowac tylko na ssd W10 teraz, potem podłączyć HDD i sformatować, ale nie mam czasu na ponowną instalacje softu do pracy i wolał bym, to załatwić jakoś “operacyjnie” na obecnym systemie.

stan_dyskow.png

 

To może ktoś jednak podpowie jak przenieść tą partycje “Zastrzeżone przez system” z dysku 0 na dysk 1 z zachowaniem możliwości bootowania tylko z dysku 1 ?? Bardzo proszę o pomoc :).

  1. Wykonaj kopię bezpieczeństwa.

  2. Odłącz dysk HDD

  3. Uruchom komputer z płyty instalacyjnej Windows 7 i spróbuj zainstalować bootloader:

http://www.howtogeek.com/howto/32523/how-to-manually-repair-windows-7-boot-loader-problems/

  1. Zobacz czy włącza się system gdy jest podłączony tylko dysk SSD. Jeżeli tak to usuń partycję bootowalną z dysku HDD i upewnij się, że w BIOS jest ustawiony start z dysku SSD.