Partycja wymiany w windzie xp pro

Witam. Czy można zrobić takie coś jak w swap w unixach tylko że w windowsie? Bo mam 6,5 gigową partycję i pomyślałem że może wrzucę tam coś takiego. Jeśli sie da to jak?

Kliknij “Mój komputer” prawym przyciskiem myszy, kliknij “Właściwości”, zakładka “Zaawansowane”, kliknij na pierwszy od góry przycisk “Ustawienia”, w nowym oknie przejdź do zakładki “Zaawansowane” i kliknij “Zmień” na dole. Tutaj możesz ustawić gdzie ma być plik wymiany i ile ma jej być. Mimo wszystko, odradzam bawienie się tym - raczej nie będzie zauważalnych zmian w wydajności, o ile nie umieścisz tego pliku na oddzielnym dysku (fizycznym, nie logicznym). Do tego niektóre aplikacje mogą mieć problemy z działaniem - sam kiedyś tego próbowałem i czasem działy się cuda.

Wybacz, jeśli post jest napisany trochę chaotycznie, ale się spieszę.

Zawsze mam na innej partycji plik wymiany i NIGDY nie miałem cudów jak to opisuje osoba powyżej. NIGDY też programy źle działały.

Jest tylko 1 ale: MUSI być tylko 1 miejsce umieszczenia pliku wymiany!! czyli w tym przypadku na dysku X.

ok, dzięki za pomoc. Temat do zamkniecia

Tu mógł być mój problem. Jak o tym wspomniałeś, to mi się przypomniało, że rzeczywiście miałem utworzony plik wymiany na dwóch partycjach. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.