Partycja z FAT32 na NTFS?


(Kosmi) #1

witam jak mam zrobic jedna partycje zeby byla w formacie NTFS bo jak robie przez ten wiersz polecen to wpisuje tą komende która powiniem i dalej nic nie robi przechodzi tylko na dysk E: bo właśnie z tego dysku chce przerobic na NTFS.Pomozcie to bardzo pilne szukalem na forum ale tam nie pisze co trzeba zrobic.Plisss


(Maniooo666) #2

Witam,

zrobiłeś DOKŁADNIE to, co lazikar spisał tutaj?

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=11507


(Witam200) #3

Polecenie convertKonwertuje woluminy systemu FAT i FAT32 na woluminy systemu NTFS.

Składnia

convert [wolumin] /fs:ntfs [/v] [/cvtarea] [/nosecurity] [/x]

Parametry

wolumin

Określa literę dysku (po której następuje dwukropek), punkt instalacji lub nazwę woluminu, który ma być konwertowany na system NTFS.

/fs:ntfs

Wymagany. Konwertuje wolumin na system NTFS.

/v

Określa tryb informacji pełnej tzn. wyświetlanie wszystkich komunikatów podczas konwersji.

/cvtarea:nazwa_pliku

Tylko dla zaawansowanych użytkowników. Określa, że główna tabela plików (MFT) i inne pliki metadanych systemu NTFS są zapisywane w istniejącym, ciągłym pliku zastępczym. Ten plik musi znajdować się w katalogu głównym systemu plików, który ma być konwertowany. Wynikiem użycia parametru /CVTAREA może być zmniejszenie fragmentacji systemu plików po konwersji. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, rozmiar tego pliku powinien być równy iloczynowi wartości 1 KB i liczby plików i katalogów w systemie plików, jednak narzędzie do konwersji akceptuje pliki o dowolnym rozmiarze.

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących korzystania z parametru /cvtarea, zobacz "Systemy plików" w witrynie zestawów Resource Kit systemu Windows XP firmy Microsoft w sieci Web([http]

Ważne

Plik zastępczy należy utworzyć przy użyciu polecenia fsutil file createnew przed uruchomieniem polecenia convert. Polecenie convert nie tworzy tego pliku. Polecenie convert zastępuje ten plik metadanymi systemu NTFS. Po konwersji nieużywane miejsce w tym pliku jest zwalniane. Aby uzyskać więcej informacji dotyczących polecenia fsutil file, zobacz Tematy pokrewne.

/nosecurity

Określa, że ustawienia zabezpieczeń konwertowanych plików i katalogów są dostępne dla wszystkich użytkowników.

/x

Odinstalowuje wolumin, jeżeli jest to konieczne, przed jego konwersją. Wszystkie otwarte dojścia do woluminu nie będą prawidłowe po zastosowaniu tej opcji.

Spostrzeżenia

Należy określić, że dysk ma być konwertowany przy ponownym uruchomieniu komputera. W przeciwnym przypadku nie można konwertować bieżącego dysku.

Jeżeli polecenie convert nie może zablokować dysku (na przykład woluminu systemowego lub bieżącego dysku), to proponuje konwersję dysku przy ponownym uruchomieniu komputera.

Lokalizacja tabeli MFT jest różna na woluminach konwertowanych z poprzedniej wersji systemu NTFS, dlatego wydajność woluminu może być niższa niż w przypadku woluminów konwertowanych z systemu Windows NT.

Woluminy konwertowane z systemu FAT na system NTFS oferują niższą wydajność w porównaniu z woluminami początkowo sformatowanymi w systemie NTFS. Na przekonwertowanych woluminach tablica MFT może ulec fragmentacji. Ponadto na przekonwertowanych woluminach rozruchowych uprawnienia systemu NTFS nie są stosowane po konwersji woluminu.

Przykłady

Aby przekonwertować wolumin na dysku E na system NTFS i wyświetlić wszystkie komunikaty, należy wpisać:

start>uruchom>cmd>convert e: /fs:ntfs /v

info:

klik


(Kosmi) #4

no jakoś mi śię udało ale teraz mam jakiś problem bo jak chce usunac jakiś plik z tej partycji to wyskakuje mi błąd

"Nie można usunac:Nie można odnaleśc podanej ściezki. Upewnij śię że zostala podana odpowiednia ścieżka

Kurde co jest??


(JNJN) #5

Zgraj dane jak masz,usuń tą partycję załóż i sformatuj na NTFS.


(Kosmi) #6

Chyba już jest wszystko ok zrobiłem szybkie formatowanie tej partycji i teraz moge usuwac pliki:)


(JNJN) #7

Ale masz błędy na dysku lub dysk uszkodzony.

Spróbuj z konsoli R po zabootowaniu kompa z płyty XP i komenda:

chkdsk tapartycja /p /r

np chkdsk E: /p /r

po chkdsk,tapartycja,p - spacja.

Poczytaj:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... opic=14270