Partycja z systemem sama sie sformatowała?

(tholos) #1

Witam.
Mozę zacznę od początku.

Dziś odpiąłem swój komputer od prądu itp. i zacząłem go czyścić sprężonym powietrzem. Po podłączeniu wyskoczyło mi że dysk nie jest podpięty. Więc zaglądam do środka i w sumie trochę się nagłowiłem bo jestem w tym zielony ale podpiąłem kabel do dysku i ruszyło. I nagle “instalowanie systemu windows7MAX” no to czekam i tak jak po formatowaniu wpisz nazwę komputera czy tam użytkownika np. kuba. i przygotowywanie pulpitu. Gdy ekran sie wyświetlił wszystko jak po formatowaniu… Dysk C tylko windows Dysk E pusty, i Dysk D " zablokowany przez system ". Nie wiem dlaczego a wcześniej była tylko jedna partycja dysku… żadne sterowniki nie były zainstalowane tak myślałem ale wyszukało mi sieć [internet] po podłączeniu kabla co było trochę dziwne. Kartę graficzna i dźwiękowa mam zintegrowaną ale grafikę mam też podłączoną zwykłą ale jej nie wyszukuje. wgl. nie wiem jakie mam sterowniki zainstalować. :confused: Pomocy. :frowning:

(FadeMind) #2

Legal? :> czy jakaś przeróbka P2P?

Przenoszę do działu bezpieczeństwo.

(Astor44) #3

O rany! Można użyć ostrożnie odkurzacza ssącego z małą szczotką, ale nie sprężonego powietrza!
A do rzeczy, odłącz wszystkie dyski twarde od płyty głównej (bo zdaje mi się, że jest ich więcej niż jeden?) i podłącz tylko jeden, czyli ten, na którym prawdopodobnie (jeśli wiesz?) jest Twój system operacyjny. Uruchom komputer i podaj tu co z tego wyszło.
Możesz w ten sposób popróbować z każdym pojedynczym dyskiem jakie są w komputerze, aż znajdziesz swój system.
PS. W dziale Bezpieczeństwo już Ci nie pomogę.

(tholos) #4

Legal

(JNJN) #5

http://forum.windowsmx.pl/windows-7max-t8927.html

100 % legal…

(tholos) #6

Zrobiłem tak jak kazałeś, ale tylko na 1 dysku wyszukuje mi windows, ten sformatowany samodzielnie… Na zadnym innym nie ma…

(tholos) #7

Tak mnie zapewniał ziomek który mi formatował komputer…

(Paweł A.) #8

Więc ziomek źle zabrał się za formatowanie. Coś schrzanił.

(tholos) #9

Aleee nie rozumiesz, ziomek formatował jakoś pół roku temu, a dzisiaj samo mi się sformatowało.

(Paweł A.) #10

A no to mogłeś od razu wspomnieć, że pół roku temu bo tak można było myśleć, że wczoraj formatował. Ok.

(Rychu_z_Pragi) #11

No ale przecież w EULA Windows 7MAX jak byk stoi: “After half a year, the HDD is formatted automatically.”

(FadeMind) #12

(Pangrys) #13

Tak się kończy używanie lewych Windows. Kup oryginał a nie będziesz miał takich problemów :smiley:

Temat do zamknięcia.

(tholos) #14

O kurcze, faktycznie haha :smiley: Do zamknięcia :stuck_out_tongue:

(sensu) #15

Mógłbyś wyjaśnić dlaczego? Zawsze tak robiłem i było dobrze.

(JNJN) #16

Przy sprężonym powietrzu trzeba uważać na wydobywającą się wodę i albo np: płytę zostawić ileś czasu do wyschnięcia, albo suszyć suszarką.

Dlatego ja powietrza nie stosuję, tylko jw @Astor44 odkurzacz i mała ssawka i zero problemu.

(sensu) #17

Kiedyś zrobiłem sobie dłuższą giętką rurkę, która wszędzie dochodzi i nie muszę odwracać pojemnika, dlatego problemu z wodą nie mam.

(JNJN) #18

Wypróbuj, woda potrafi lecieć w każdym położeniu pojemnika.

(sensu) #19

No nie leci. Już z 10 razy czyściłem tą rurką mój i parę innych komputerów i nic nie leciało.

(JNJN) #20

Może dlatego,że masz tą rurkę i nie styka się od razu z powietrzem i się nie skrapla? trzeba spróbować.