Partycja zastrzeżona, konwersja z FAT 32 na NTFS

Witam!

Na moim dysku 1TB, Windows 7 utworzył oprócz 1 partycji podstawowej z systemem i 1 logicznej jako magazyn plików, dwie partycje zastrzeżone po 1000MB obie były nieoznaczone. Jednej przypisałem literkę  a drugiej OEM nie można przypisać nic. Ta pierwsza z przypisaną literą ma 96,2 MB zajęte, reszta wolne. Drugiej OEM nie można otworzyć, ale ona jest nieważna dla mnie.

    Ta partycja z przypisaną literką jest w FAT 32 niestety, a pozostałe są od instalki w NTFS. Przez nią właśnie nie mogę zrobić obrazu systemu, ani kopii systemu. Wyskakuje błąd. Próbowałem konwersji tej partycji na NTFS przez CMD narzędziem CONVERT D: /fs:ntfs lecz nie wykonuje tego polecenia, pisząc iż partycja jest używana przez inny proces! ale jaki?

Pomógł by mi ktoś w tym temacie??? :slight_smile:

Jeśli to komputer stacjonarny to są zapewne partycje z punktami przywrócenia systemu. Jeśli chodzi o laptop to jedna z tych partycji pewnie jest Recovery i nie polecam jej ruszać.

tak to laptop…czyli w tym układzie wykonanie kopii systemu w Windows 7 jest niemożliwe? coś mi się to nie zgadza…sorry

jak pisze w zarządzaniu dyskami jest to partycja podstawowa,aktywna,system i zdrowa!

Ja bym zrobił obraz systemu programem zewnętrznym np Acronis True Image. W tym programie można wybrać Dyski, partycje do backupu.Ten program po prostu działa a łindołsowy zawsze coś schrzani.

Jednak trzeba też po Windowsowemu działać i znajdować rozwiązania, nie uważasz tak? lepiej na skróty? :slight_smile:

Dwa razy się nabrałem na windows backup  i dziękuję.

Nie na skróty tylko skutecznie.

pomoże ktoś?

Jaki dokładnie błąd widzisz, który uniemożliwia skorzystanie z Windows Backup? Czy mógłbyś pokazać zdjęcie tego błędu?

Witaj,

Tak to wyglada:

Screenshot_1.png

Adam! chciałeś bym fotkę błędu posłał…

Dlaczego upierasz się na partycję E: ?

Ależ na dysk zewnętrzny jest ten sam błąd. Po prostu robiąc zdjęcie nie podpinałem go bo to nie jest przyczyna, a komunikat ten sam wyskakuje.

Pokaż zdjęcie ekranu z konsoli Zarządzanie dyskami (diskmgmt.msc)

Proszę :slight_smile:

 

Screenshot_2.png

Problem jest dlatego, że partycja A jest w FAT32.

Możesz spróbować konwersji z poziomu wiersza polecenia dostępnego po uruchomieniu komputera z płyty instalacyjnej Windows i wybraniu Napraw komputer.

Inna metoda, którą sugerowałbym, ponieważ sam zawsze z niej korzystam po zakupie laptopa, to zainstalowanie systemu od nowa, po wcześniejszym usunięciu układu partycji i utworzeniu go na nowo według własnych potrzeb. W temacie, do którego podaję poniżej link opisałem w jaki sposób można to zrobić.

https://forum.dobreprogramy.pl/t/411525/1?source_topic_id=517660

 

Widzę porady typu usuń wszystko to pozwolę sobie na poradę usuń partycję A i spróbuj tego:http://stiopa.fifolki.org/2014/08/usuniecie-maej-partycji-100mb-po.html

Dzięki koledzy za pomoc! Dalsze działania będą jak od córki dostanę płytkę. Chyba żebym teraz próbował z pendriva, ale tylko konwersji w opcji napraw komputer. Pozostałych działań boję się, bo w końcu komp dobrze chodzi a mógłbym nabroić…

pozdrawiam Andrzej :slight_smile: