Partycja zastrzeżona przez system


(Kociomisio) #1

Zrobiłem reinstalacje win 10 z pozimu systemu z wyczyszczenien partycji C z wszelikch danych. Wszystko poszło pięknie ale teraz mam widoczne 3 partycje w “Ten Komputer”: C: sytemowa, D: zastrzeżona przez system i E: postawowa która przed tem była D:.

Co można zrobić z tym widokiem albo partycją?


(oggi21) #2

Ukryj wszystkie po za C:  


(Kociomisio) #3

Jak? a poza tym E: nie chcę ukrywać.


(oggi21) #4

to ukryj tylko D:

PPM na Ten komputer > Zarządzaj > Magazyn > Zarządzanie dyskami > PPM na partycję d: > Zmień literę dysku i ścieżki… > usuń > potwierdź 


(Kociomisio) #5

Usuń to nie ukryj. Usunę i narobię kaszanki. To jest partycja 100MB i 62 ma zapisane

 

 


(ADR1991) #6

W zasadach grupy jest możliwość ukrywania dysków lub partycji. http://pcfaq.pl/windows/jak-ukryc-dysk-w-systemie-windows-niewidoczna-partycja-w-systemie/


#7

…po co linkujesz niesprawdzone porady? Ta podana przez Ciebie jest fałszywa!


(Longhorn2009) #8

Nie jest fałszywa. Autor nie wspomniał, że przystawka zasady grupy jest tylko w edycjach profesjonalnych Windowsa. 


#9

Windows sam na swoje potrzeby podczas instalacji tworzy małą partycję, która jest niewidoczna podczas zwykłego użytkowania. Na mój gust nie pozbyłeś się tej poprzedniej i teraz masz dwie (nowa używana i stara zbędna). Pobierz GParted i sprawdź z poziomu LiveCD jak wygląda Twoja sytuacja partycjami… i ewentualnie pozbądź się zbędnej.

 

@Longhorn2009 dziwne posiadam Win7 Prof i u mnie nie ma wymienionych wyżej pozycji, ale może są bardziej “profesjonalne” wariacje Windows.


(JNJN) #10

http://toin.pl/zastrzezone-przez-system-windows-10/

 

i

 

https://www.google.pl/search?q=ukrywanie+partycji+windows+10&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=fs&gws_rd=cr,ssl&ei=V7oVWLvZIIn9UqLWo-gH#q=jak+ukryć+partycję+windows+10


(rgabrysiak) #11

Posiadam Windows 7 Proffesional i ww. pozycje są dostępne, poszukaj dokładnie a znajdziesz.


(oggi21) #12

Proszę bardzo link youtube


(Kociomisio) #13

Zrobiłem tak jak proponował ADR1991. Dało się bo mam WIN 10 PROF.

 

Windowsowy menedżer dysków pokazuje że są 4 partycje: C: systemowa 233GB, D: zastrzeżona przez system 100MB, E: podstawowa 231GB i jeszcze jedna bez litery 450MB partycja odzyskiwania.

 

Przy reinstalacji z po poziomu systemu odznaczyłem:  nową instalację po usunięciu wszystkich danych  z partycji  systemowej  C: i nie miałem wpływu na ewentualne formatowani czy dzielenie tej partycji. Chyba tak to zostawię.

Dzięki za pomoc.