Partycja

Czy da się zmienić wielkość partycji (zwiekszyc partycje C zmniejszajac D o jakieś 1 GB) bez utraty danych ??

Da się. Użyj do tego partition magic. :smiley: :smiley: :smiley:

wiem, mam nawet tylko ze wersje 5, a ona nie dziala z XP moze jest jakis identyczny tylko ze freeware ??

Polecam Partition Resizer 1.3.4

a jaki masz system plików FAT czy NTFS :?:

A co to ma za znaczenie?? :? :?

Wiem z doswiadczenia ze w systemie plikow NTFS nie najlepiej soe dzieli partycje sam do przechodzilem niestety

Ja dzieliłem i nie spotkałem się z żadnymi problemami. Może używałeś nieodpowiedniego programu. Kolega mceurytos napisał np. że ma wersje Partition Magic 5 a ona poprostu nie obsługuje plików NTFS, nie działa pod xp i obsługuje dyski do 40GB. W PM 7 już te opcje są obsługiwane i nie ma problemów z podziałem NTFS. :smiley: :smiley: :smiley:

Drogi Lazikarze…

Czy pamiętasz ten problem, w którym ja prosiłem o pomoc własnie z podziałem partycji :idea: (dla przypomnienia: http://forum.dobreprogramy.com/viewtopi … highlight= )

I właśnie wtedy uzyłem programu z Komputer Świat Ekspert i coś zrąbałem tak że… to już i tak nie ważne,(poradziłem się jeszcze kolegi) dlatego sądze ze system plików NTFS źle się dzieli. Może w twoim przypadku było inaczej :-o

Dla uściślenia wersja 5.1 obsługuje dyski do 20 GB a nie 40

Spróbuj może Paragon Hard Disk Manager 5.6 PL dostępnym w czasopiśmie Komputer Świat Ekspert 2/2004 :smiley:

a jest on jeszcze w sprzedazy ??

Możesz kupić archiwalny numer KŚ Expert 2/04