Partycja

jak zrobic partycje dysku zeby bylo c i d bo mam tylko c bo cos kiedys robilem a mialem c,d,e a teraz chcialbym zainstalowac windows xp i 98 kiedys tak robilem a teraz juz nie wiem jak :frowning:

skorzystaj z programu partition magic 8 niestety płatny (nie można dokonywać w systemie faktycznych zmain-chyba że kupisz)

Złączono Posta : 31.01.2006 (Wto) 12:35

a już jeżeli chcesz noramlnie rozłączyć partycje to już wtedy polecą ci wszytskie dane z dysku

nie wiem jak to się robi poczekaj na wypowiedzi innych użytkowników

nic waznego na dysku nie mam to moge tracic :wink:

Do wielu płyt w gazetach “Komputer świat” i “ekspert” był dodawany program

Paragon Hard Disk Manager, to dobry program do zrządzania partycjami i po polsku. Popytaj znajomych może ktoś ma.

Jeżeli na całym dysku masz tylko jedną partycję c to wystarczy zmienić jej rozmiar (zmniejszyć) i uzyskasz wolny obszar na dysku gdzie utworzysz nową partycję. Bez utraty danych.

ale jak to zrobic? dyskietka startowa win 98? fdisk?

Nie dyskietka startowa bo stracisz dane.

Zainstaluj program który Ci poleciłem lub Partition Magic i sobie ładnie wszystko zrobisz w Windowsie.

pojawia sie takie cos i nie wiem co zrobic

http://i29.photobucket.com/albums/c259/ … hhhhhh.jpg

Można również z dyskietką 98 i w dosie komendą fdsik i dalej zgodnie z instrukcjami.

O.T: Grasz w UO =)?

nie gram ;p

to do screenow tylko.

dosciagam pingwiny z madagaskaru i robie partycje dyskietką

To co masz to wersja Demo i ta funkcja może być nie dostępna

Złączono Posta : 31.01.2006 (Wto) 14:36

Ogólnie powinno być tak że wybierasz partycję , opcja Resize/Move , zmieniasz wielkość suwakiem. Lub opcja New size.