Partycja

jak zrobic partycje dysku zeby bylo c i d bo mam tylko c bo cos kiedys robilem a mialem c,d,e a teraz chcialbym zainstalowac windows xp i 98 kiedys tak robilem a teraz juz nie wiem jak :frowning:

skorzystaj z programu partition magic 8 niestety płatny (nie można dokonywać w systemie faktycznych zmain-chyba że kupisz)

Z┼é─ůczono Posta : 31.01.2006 (Wto) 12:35

a ju┼╝ je┼╝eli chcesz noramlnie roz┼é─ůczy─ç partycje to ju┼╝ wtedy polec─ů ci wszytskie dane z dysku

nie wiem jak to si─Ö robi poczekaj na wypowiedzi innych u┼╝ytkownik├│w

nic waznego na dysku nie mam to moge tracic :wink:

Do wielu p┼éyt w gazetach ÔÇťKomputer ┼ŤwiatÔÇŁ i ÔÇťekspertÔÇŁ by┼é dodawany program

Paragon Hard Disk Manager, to dobry program do zrz─ůdzania partycjami i po polsku. Popytaj znajomych mo┼╝e kto┼Ť ma.

Je┼╝eli na ca┼éym dysku masz tylko jedn─ů partycj─Ö c to wystarczy zmieni─ç jej rozmiar (zmniejszy─ç) i uzyskasz wolny obszar na dysku gdzie utworzysz now─ů partycj─Ö. Bez utraty danych.

ale jak to zrobic? dyskietka startowa win 98? fdisk?

Nie dyskietka startowa bo stracisz dane.

Zainstaluj program który Ci poleciłem lub Partition Magic i sobie ładnie wszystko zrobisz w Windowsie.

pojawia sie takie cos i nie wiem co zrobic

http://i29.photobucket.com/albums/c259/ ÔÇŽ hhhhhh.jpg

Mo┼╝na r├│wnie┼╝ z dyskietk─ů 98 i w dosie komend─ů fdsik i dalej zgodnie z instrukcjami.

O.T: Grasz w UO =)?

nie gram ;p

to do screenow tylko.

dosciagam pingwiny z madagaskaru i robie partycje dyskietk─ů

To co masz to wersja Demo i ta funkcja mo┼╝e by─ç nie dost─Öpna

Z┼é─ůczono Posta : 31.01.2006 (Wto) 14:36

Og├│lnie powinno by─ç tak ┼╝e wybierasz partycj─Ö , opcja Resize/Move , zmieniasz wielko┼Ť─ç suwakiem. Lub opcja New size.