Partycje dla linuxa mandriva 2006

Mam dysk 6,4 gb (będzie cały czas w kieszeni na dysk) i na nim pare plików i partycja FAT32… mam go sformatowac pod windows na fat32 (pusty) ?? i potem jak dojdze przy instalacji do partycjonowania to co mam po kolei klikać?? jak wskazać linuxowi ze ma utworzyc sobie partycje na tym dysku w kieszeni? i jak rozpoznam że to ten?? a potem co i jak mam podzielić? proszę o AKTUALNE informacje z mandrivy 2006 i jak można to przydały by się jeszcze screeny… jestem kompletnie ciemny a nie chce niczego zle zrobic… jak szukalem w necie to znalazlem tylko do starszych wersji…

http://www.mandrake.tips.4.free.fr/installmdv2006.html

Sposób oznaczania dysków jest następujący: hdX, gdzie X to kolejna litera alfabetu, oznaczająca kolejne dyski (zaczynając od primary slave), więc dysk w kieszeni będzie prawdopodobnie hdb.

ja mam ten dysk co mam w kompie podzielony na 2 partycje a ten 6,4 gb na 1 czyli bedzie hdc??

Złączono Posta : 16.11.2005 (Sro) 16:56

nie bardzo rozumiem angielski wiec czy ktos moglby mi to przetłumaczyć (partycjonowanie tylko)

Partycja pierwsza na dysku pierwszym to hda1, druga to hda2,

partycja pierwsza na dysku drugim to hdb1 itp

jeszcze jedno ile miejsca mam przydzielić na “/” ile na “SWAP” a ile na “/home” prosze sensownie podzielić te 6 gb :slight_smile:

przemo86 , użyj google. Jest cała masa informacji o tym jak podzielić dysk. I wersja Mandrivy nie ma tutaj znaczenia. A ilość miejsca jakie przeznaczysz na poszczególne partycje zależy tylko od Ciebie, bo nikt z nas nie jest wróżką i nie wie co będziesz instalował i jak wielkiego “/” potrzebujesz.

Przy instalacji pokazuje przecież rozmiar dysku i skoro to jest 6,2Gb no to wybierasz ten!