Partycje dla linuxa mandriva 2006

(Przemoxmx) #1

Mam dysk 6,4 gb (będzie cały czas w kieszeni na dysk) i na nim pare plików i partycja FAT32… mam go sformatowac pod windows na fat32 (pusty) ?? i potem jak dojdze przy instalacji do partycjonowania to co mam po kolei klikać?? jak wskazać linuxowi ze ma utworzyc sobie partycje na tym dysku w kieszeni? i jak rozpoznam że to ten?? a potem co i jak mam podzielić? proszę o AKTUALNE informacje z mandrivy 2006 i jak można to przydały by się jeszcze screeny… jestem kompletnie ciemny a nie chce niczego zle zrobic… jak szukalem w necie to znalazlem tylko do starszych wersji…

(Michal) #2

http://www.mandrake.tips.4.free.fr/installmdv2006.html

Sposób oznaczania dysków jest następujący: hdX, gdzie X to kolejna litera alfabetu, oznaczająca kolejne dyski (zaczynając od primary slave), więc dysk w kieszeni będzie prawdopodobnie hdb.

(Przemoxmx) #3

ja mam ten dysk co mam w kompie podzielony na 2 partycje a ten 6,4 gb na 1 czyli bedzie hdc??

Złączono Posta : 16.11.2005 (Sro) 16:56

nie bardzo rozumiem angielski wiec czy ktos moglby mi to przetłumaczyć (partycjonowanie tylko)

(Michal) #4

Partycja pierwsza na dysku pierwszym to hda1, druga to hda2,

partycja pierwsza na dysku drugim to hdb1 itp

(Przemoxmx) #5

jeszcze jedno ile miejsca mam przydzielić na “/” ile na “SWAP” a ile na “/home” prosze sensownie podzielić te 6 gb :slight_smile:

przemo86 , użyj google. Jest cała masa informacji o tym jak podzielić dysk. I wersja Mandrivy nie ma tutaj znaczenia. A ilość miejsca jakie przeznaczysz na poszczególne partycje zależy tylko od Ciebie, bo nikt z nas nie jest wróżką i nie wie co będziesz instalował i jak wielkiego “/” potrzebujesz.

(Arialis111) #7

Przy instalacji pokazuje przecież rozmiar dysku i skoro to jest 6,2Gb no to wybierasz ten!