Partycje dysku win xp


(Lampa859) #1

Pewien informatyk (mojego taty kolega) programował nam kompa (instalował system win xp,sterowniki itp.)i jak przydzielał partycje jedną systemową drugą na inne rzeczy to przydzielił 72GB na 1 a na drugą 50GB i zostało ponad 350GB :o nieprzydzielonej pamięci chodzi oto że poszukuję programu który na 100% bez formatu przydzieli pamięć do partycji systemowej


(Marcinch7) #2

Od Visty można z poziomu systemu. Użyj GParteda.


(system) #3

Nieprzydzielonej pamięci czy partycji? I jaką ty chcesz przydzielić pamięć do partycji systemowej? :o Nie pomyliłeś nazw? Chyba nie pamięć, tylko partycję. Na system xp w zupełności wystarczy partycja 72 GB. 50 GB masz na drugiej partycji na jakieś gry, programy. Pozostałe 350 GB masz na dokumenty, zdjęcia, filmy, co niejednokrotnie zajmuje najwięcej miejsca. Po co chcesz przydzielać te 350 GB do partycji systemowej? To złe posunięcie. Ale jak już chcesz to robić, to skorzystaj z programu Partition Magic, lub bezpłatny GParted. Ale uprzedzam, programy są dla zaawansowanych użytkowników.


(Agatonster) #4

szymon859 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.