Partycje. Pytanie

Mozna jakos ustawic dodatkową partycje bez potrzeby usuwania i formatowania wszystkiego?? :frowning:

spod windy tego nie zrobisz

Partition Magic 8.0 lub Partition Resizer 1.3.4

Można np. PartitionMagic

http://instalki.pl/download/index.php?a … submit.y=0

p.s. zły dział.

ALe za pomocą tego programu zrobie to z windowsa tak??

Ups…:slight_smile:

Tak, tylko że PM jest płatny.

partycje przygotujesz w windowsie ale najprawdopodobniej na czas samego tworzenia program i tak wymusi ponowne uruchomienie kompa i tworzenie partycji w dosie

No dobra,ale jesli bedzie ten program tworzyl ta partycje po restarcie to z innymi plikami na innej partycji sie nic nie stanie??

jak nie bedzie błędów to wszystkie pliki powinny być nie naruszone

ps. może ktoś w końcu przeniesie ten topik do odpowiedniego działu

sam zmienialem partycje PM 8 i nic sie nie stało z żadnymi plikami, jest to najlepszy program do partycji, tylko że jest troche drogi

możesz go śmiało używać

Poszukaj w necie,a znajdziesz i przekonasz sie,że wcale nie taki drogi…:slight_smile:

Był dostępny w gazetach za 9.90 więc nie taki drogi. :smiley:

Jest jeszcze jedna możliwośc,jeśli masz FAT 32 a nie NTFS można użyc 1 płyty z Linux Mandrake,tam instalator umożliwia,zmianę rozmiaru,tworzenie nowych partycji,nie tylko Linuxowych

Nie obawiaj sie PM 8 jest super, sam robiłem na kilku komputerach bez potrzeby formatowania, tylko potrzebujesz okreslona ilosc miejsca na partycje jaka chcesz założyc reszta zrobi PM

Niestety NTFS,ale zawsze mozna przekonwertowac na FAT 32:)

Ja kiedyś miałem podobną sytuację i zrobiłem to w ten sposób:

Dane z partycji D:\ przeniosłem na partycję C:, D:\ podzieliłem (chyba programem QTParted) na dwie mniejsze partycje, sformatowałem i później przeniosłem spowrotem dane na D:.

Wadą tego rozwiązania jest konieczność posiadania odpowiedniej ilości wolnego miejsca na partycji na której robisz kopię danych.

No właśnie może być problem z tym…:slight_smile: