Partycje. Pytanie

(system) #1

Mozna jakos ustawic dodatkową partycje bez potrzeby usuwania i formatowania wszystkiego?? :frowning:

(Petro20) #2

spod windy tego nie zrobisz

Partition Magic 8.0 lub Partition Resizer 1.3.4

(Mztswk) #3

Można np. PartitionMagic

http://instalki.pl/download/index.php?a ... submit.y=0

p.s. zły dział.

(system) #4

ALe za pomocą tego programu zrobie to z windowsa tak??

Ups..:slight_smile:

(Petro20) #5

Tak, tylko że PM jest płatny.

(Daro U) #6

partycje przygotujesz w windowsie ale najprawdopodobniej na czas samego tworzenia program i tak wymusi ponowne uruchomienie kompa i tworzenie partycji w dosie

(system) #7

No dobra,ale jesli bedzie ten program tworzyl ta partycje po restarcie to z innymi plikami na innej partycji sie nic nie stanie??

(Daro U) #8

jak nie bedzie błędów to wszystkie pliki powinny być nie naruszone

ps. może ktoś w końcu przeniesie ten topik do odpowiedniego działu

(Petro20) #9

sam zmienialem partycje PM 8 i nic sie nie stało z żadnymi plikami, jest to najlepszy program do partycji, tylko że jest troche drogi

możesz go śmiało używać

(system) #10

Poszukaj w necie,a znajdziesz i przekonasz sie,że wcale nie taki drogi...:slight_smile:

(lazikar) #11

Był dostępny w gazetach za 9.90 więc nie taki drogi. :smiley:

(Johny) #12

Jest jeszcze jedna możliwośc,jeśli masz FAT 32 a nie NTFS można użyc 1 płyty z Linux Mandrake,tam instalator umożliwia,zmianę rozmiaru,tworzenie nowych partycji,nie tylko Linuxowych

(Roseng) #13

Nie obawiaj sie PM 8 jest super, sam robiłem na kilku komputerach bez potrzeby formatowania, tylko potrzebujesz okreslona ilosc miejsca na partycje jaka chcesz założyc reszta zrobi PM

(system) #14

Niestety NTFS,ale zawsze mozna przekonwertowac na FAT 32:)

Ja kiedyś miałem podobną sytuację i zrobiłem to w ten sposób:

Dane z partycji D:\ przeniosłem na partycję C:\, D:\ podzieliłem (chyba programem QTParted) na dwie mniejsze partycje, sformatowałem i później przeniosłem spowrotem dane na D:.

Wadą tego rozwiązania jest konieczność posiadania odpowiedniej ilości wolnego miejsca na partycji na której robisz kopię danych.

(system) #16

No właśnie może być problem z tym...:slight_smile: