Partycje - rozszerzanie/usuwanie

Witam

Mam dwa dyski 160gb i 40

z dysku o pojemności 40gb chce ściągnąć wszystkie partycje (3) tak aby był to jeden wielki dysk a z dysku o pojemności 160 chcę przerobić partycje tzn. chce usunąć jedną i zrobić tak aby 2 partycje się połączyły w jedna (i ta jedna partycja miała 80 gb bo tysk jest podzielony na 4 różne partycje a ja chce zrobić 3)

Nie wiem czym to zrobić i najlepiej żeby nie utracić danych. Napiszcie mi dokładnie jak to zrobić bo nigdy czegoś takiego nie robiłem.

Może być problem z danymi. Z tego, co wiem, nie da się połączyć istniejących partycji, które posiadają już jakieś dane.

Partycje możesz zmieniać chociażby płytką instalacyjną Windowsa, ale polecam Magic Partition Manager.

z dyskiem 40 Gb jest łatwo. Przenieś dane np na tą 160 i zrób to tak:

Prawym myszy na mój komputer --> zarządzaj --> zarządzaj dyskami i tam klikajac prawym myszy na poszczególne partycje dysku 40 GB usuwasz je. Po usunięciu same połączą ci się w jeden dysk, który formatujesz, ewentualnie zakładasz inne partycje.

Z tym 160 Gb jest trochę gorzej. Najpierw przenieś dane z partycji, które maja być połączone potem tak jak powyżej - usuń te partycje i sformatuj (warunek - nie mogą to być partycje z systemem) a na koniec poprzesuwaj rozmiary partycji tak jak chcesz programem np Partition Magicem.

Partition Magic jest programem płatnym ale jest też sporo free. Pogoogluj trochę a na pewno znajdziesz.

Poczytaj tutaj znajdziesz trochę informacji i jakiś free program do partycjonowania.

Ściągnołem ten program partition magic i jak usówam jedną partycje i zwiększam pojemność 2 i daje apply to mi wyskakuje że mam wersje trail programu i nie moge tego zrobić :expressionless:

z starym dyskiem sprawa wyglada tak że usunołem 1 partycje ale nie moge usunąć C: bo jest to partycja rozruchowa/systemowa :expressionless:

pisałem

Jeśli zdjąłeś partycję sąsiednią to teraz przesuń partycję “c” do końca programem do partycjonowania i po kłopocie

pisałem

te z linka też są płatne… trzeba zapłacić 10 usd za rejstracje…

a da się jakoś obejść partycje systemową tam nie ma żadnych danych, sformatowana i wszystko…

Jeśli jest system to są dane :slight_smile: Nie możesz usunąć tej partycji. Możesz ją najwyżej przesunąć.

A googlowałeś trochę ?? Znajdź jakiś partycjoner za free i do boju. :smiley:

No to masz - leniuszku

:smiley: :smiley: :smiley: