Partycje twardego dysku

Witam,

chcąc sobie powiększyć partycję systemową na Vistę zwróciłem uwagę na pewien bajzel w mojej strukturze partycji

o ile ‘‘RECOVERY’’ zawiera instalkę systemu, ‘‘Nostromo’’ to mój magazyn, to nie wiem czy te dwie pozostałe partycje wynikają z jakiegoś niedopatrzenia czy są wymagane w jakiś sposób przez system?

to zrzut z Windowsowego Managera, ale używam programu EASEUS Partition Master - http://szort.pl/shot

powinienem to tak zostawić?

Moim zdaniem, partycję 2,5GB mozna po prostu usunąć i o uzyskane wolne miejsce poszerzyć partycję F. Reszta jest OK.

a co to jest to 110MB, jakaś partycja wymagana przez system, czy to może ten Dell’owski MediaDirect?

a czy praktykuje się wrzucanie zawartości dysku Recovery na DVD i wchłonięcie tej powierzchni na własne potrzeby?

Te 110 MB, to partycja tworzona przez system i powinna tam być. Zaawansowani użytkownicy praktykują usuwanie w ogóle partycji Recovery, wobec istnienia wielu innych metod przywracania systemu. Co daje skopiowanie partycji Recovery na CD-DVD, nie wiem. Ja jej (Recovery) nie mam i nigdy nie była mi potrzebna.

Recovery możesz wywalić, pod warunkiem, że nagrasz sobie nośniki do odzyskania systemu. Jak to zrobić na pewno masz opisane w instrukcji.