Partycje w DSL Linux

Znowu problem… :frowning: Zainstalowałem sobie Linuxa DSL mam już od jakiegoś czasu partycję dla Linuxa tylko że on mi jej nie wykrywa !!

P.S:Linux jest LiveCD.

P.S.2:Jak zainstalować go na dysku twardym ??

P.S.3:Jak podłączyć do Linuxa modem Sagem F@st 800 ??

P.S.4:Z góry dzięki :smiley:

O ile mi wiadomo partycje pod linux nie powinny być w FAT32 a w ext2 lub ext3

To zainstalowałeś czy używasz go z płyty ??

Po uruchomieniu systemu z płyty kliknij na ikonkę z napisem install i tworzysz minimum 2 partycje, czyli partycję główną root zamontowaną jako / i partycję swap max 512MB, jeśli masz do 256MB lub mniej pamięci RAM to swap powinien mieć 2 razy tyle co masz pamięci RAM :slight_smile:

Poczytaj parę artykułów na ten temat, które znajdziesz tutaj lub tutaj lub tutaj albo tutaj :slight_smile:

Spoko nie ma sprawy :slight_smile:

Pozdrawiam!

w DSL nie ma ikonki install :wink: trzeba wpisać w konsoli install.

PS

Pisze się PS a nie P.S. :stuck_out_tongue:

Heh, rzeczywiście coś takiego napisałem ?? :smiley: :smiley: :smiley:

Ale chodziło mi o to że, pobrałem z neta. Już zainstalowałem go na dysku (zupełnie sam :smiley: ) ale z Sagemem jeszcze się męcze. A Windows ma widzieć partycję Linuxa czy nie? Jak nie to jakim sposobem mam ten Eagle-USB wgrać do katalogu ze żródłami jądra ?!

nie

Widzieć ma ale są niedostępne.

Widzieć będzie, jak Total Commandera masz lub coś takiego. Sam z siebie to tylko Fat32 i NTFS widzi. A czasami i z tym ma problem :stuck_out_tongue: :twisted:

Sterowniki do sagema powinineś przede wszystkim skompilować i skompilować na linuksie a nie z windowsa :slight_smile:

Pozdrawiam!

Mógłby ktoś mi tak ładnie i prosto :stuck_out_tongue: krok po kroku opisać instalację sagema :painting:

Przecież wszystko masz ładnie opisane tutaj, krok po kroku.

Pewnie masz problem z kompilacją sterownika co ?? A to już jest inna bajka :slight_smile: Jeśli to problemy z kompilacją miło by było gdybyś w przyszłości podał w czym konkretnie tkwi problem, inaczej nikt, choćby nie wiem jak chciał, Ci nie pomoże, jeśli nie pozna problemu, bo nikt jasnowidzem nie jest :slight_smile:

Pozdrawiam!

A może dałoby się jakoś wrzucić ten plik na dysk z Linuxem bez użycia nośnika (u mnie brak, a teraz nie kupię) ??

Może program jakiś czy cuś ??

Chcesz ściągnąć ten plik na windowsie (bo tam masz neta) i wrzucić na partycje linuksową ?? Dobrze kumam ??

Jeśli tak to masz 2 opcje do wyboru:

  1. Zainstalować Total Comandera i wtyczkę, która pokazuje partycje z ext2/ext3 (nie znam niestety nazwy wtyczki)

  2. Z poziomu linuksa skopiować z partycji windowsowej na partycję linuksową :slight_smile:

Myślę, że te pliki powinny się zmieścić nawet na dyskietkę :slight_smile:

Pozdrawiam!

Po co? nie lepiej użyć tego? http://www.fs-driver.org/

Wiesz nie używam MS Wirusa, więc nie orientuję się w tych sprawach, gdyż wszystko co związane z MS mało mnie ineteresi :slight_smile: Ale to też dobre rozwiązanie ;] Jednak gdyby komuś się na coś przydała ta wtyczka do Total Commandera to zapraszam tutaj :slight_smile:

Pozdrawiam!

Ja DSL zainstalowałem na jednej partycji 8)

A jak przesłać plik z partycji Windowsa na partycje Linuxa w Total Commanderze ?? Bo jak przeciągne z jednej części okna na drugą to nic się nie dzieje :o

Bo w Total Commanderze NIE MOŻNA zapisywać na partycjach linuksowych. Zainteresuj się tym : http://www.fs-driver.org/

Pozdrawiam.

Zainteresowałem się się tym ale jak przegram pliki na dysk linuxa to w Linuxie jak włącza taki program (dziwna jakaś nazwa nie pamintam :wink: ) to nie znajduje tego pliku :? . Może wpisać jakąś komendę czy cuś ?? Na razie mam problem z częścią Kernel czy jądro na stronie od roobal’a (tej pierwszej)

Kernel to po angielsku jądro czyli kernel=jądro :slight_smile: A jaki dokładnie masz problem ?? Tu ważne są szczegóły inaczej nikt Ci nie pomoże jeśli nie oświecisz nas w czym tkwi dokładnie problem :slight_smile:

Podrawiam!

Dokładnie chodzi mi o to jak do instalować tek kernel-headers i jakiego ja mam kernela. A wiem co znaczy po ang. kernel tylko to Kernel czyli Jądro to była nazwa takiego podtematu w artykule. A czytałeś to co mi podałeś ?? :twisted:

Edit: Teraz łapie ale to taki czeski błąd zjadłem te czyli i napisałem czy :stuck_out_tongue: