Partycjonowanie pod Vistą

Witam,

Otoż mam Vistę zainstalowaną na laptopie i nie wiem jak zrobić partycje na niej. Uzywalem tego Vistowskiego badziewia ale on pozwala zmniejszyć glowna partycję o ok 30 GB co przy 100 GB dysku mi nie odpowiada…

Czy jest jakis program do partycjonowania ?? Przy czym odrazu mowie ze Partition Magic i paragon mi się sypie… :frowning: Chodzi mi po program, ktory jest kompatybilny z Vistą.

polecam GParted

http://dobreprogramy.com/index.php?dz=2&t=59&id=1738

Słusznie, takie rzeczy powinno się robić przy pomocy programów uruchamianych z płyty bootwalnej i wtedy jest to obojętne czy jmamy zainstalowaną Viste czy jakikolwiek inny system. Oczywiście płytę bootowalną można też utworzyć z Partition Magic i wówczas jest to też bardzo wygodny program.

Złączono Posta : 25.03.2007 (Nie) 8:41

:frowning: :slight_smile: :x :lol: :cry: :stuck_out_tongue: :evil: :evil:

Partycję zrobisz pod DOSEM zaróno partition magickiem jak i Acronis Disc Director Suite 10.0 (któego ja osobiście używam).

Zresztą bootowalny Partition nie zawsze chce mi działać (pokazuje po zainstalowaniu VISTY, że nie może odczytać tablicy partycji, a jak raz zobaczył, to przy repartycjonownaiu się wyłożył)

Z Acronisem nie ma takich problemów. Bootowalna 9.0 chodzi jak złoto, a nanowsza kompilacja 10.0 ma już obsługę spod windowsa (ale nie wiem, czy na stronie jest już trial nowej kompilacji) no i Acronis jest tańszy - 181,00 PLN (a do końca miesiaca można go kupić za 150,00), a Partition Magic (69 USD). :wink:

Wlasnie ja w laptopie nie mam dyskietek a wiec trudno mi jest odpalic Partition Magica… Ale sciagne trial Acronisa i mysle ze da sie plyte bootowalna zrobic ??

a GParted jest darmowy, przez co stosunkiem ceny do możliwości przebija te programy :mrgreen:

Wg mnie naprawdę nie ma sensu ściągać/kupować Partition Magic czy Acronis. GParted załatwi sprawę szybko i bezboleśnie :stuck_out_tongue:

Być może masz rację, nie znam GParted więc nie mogę nic powiedzieć. Jeżeli w GParted jest tak jak w Partition Magic obsługa w trybie graficznym czyli banalnie prosta to rzeczywiście warto. Dla mniej zaawansowanych jest to dość istotne w szczególności, że takich operacji przeciętny użytkownik nie wykonuje co drugi dzień.