Partycjonowanie Windows 8 i niebieski ekran

(artur01w) #1

Witam

Mam komputer z Windows 8 od 3 miesięcy. Od początku dysk twardy nie był podzielony na partycje (w sumie była parycja C:OS i D:RECOVERY). Przedwczoraj tknęło mnie, aby go podzielić i przenieść warościowe pliki na inną parycję niż systemowa. Skorzystałem z programu AOMEI Partition Assistant Home Edition 5.1.1. Pomniejszyłem parycję C i z powstałej przestrzeni utworzyłem parycję E. Program podzielił dysk na te dwie części i wyskoczyła komenda o restart systemu. Potwierdziłem i system wyłączył się, ale po ponownym włączeniu było czarne tło w Windows 8 i krecące się kropki. Po chwili pojawił się niebieski ekran z napisem, że coś tam brakuje i nastapi ponowny restart komputera. I tak w koło.

Potrzebuję pomocy jak ożywić komputer. Nie znam się za bardzo na Win8. Jak w nim włączyć tryb awaryjny? Czy jest jakiś inny sposób aby przywrócić stan przed awarią? Nadmienię, że nie mam płyty instalacyjnej, bo sysem był już zainstalowany na komputerze.

(rgabrysiak) #2

Cześć

Z informacji na stronie DP wynika że program AOMEI Partition Assistant Home Edition nie jest kompatybilny z systemem Windows 8 stąd pewnie takie problemy.

Jeżeli partycja recovery nie uległa uszkodzeniu spróbuj przywrócić z niej system do stanu fabrycznego.

Najpierw warto jednak zrobić backup ważnych danych znajdujących się na dysku, na przykład za pomoca Linuksa w wersji LiveCD.

(artur01w) #3

Ale jak tego dokonać? Po włączeniu komputera jest tylko czarny ekran z Windows 8, potem niebieski ekran i restart. I tak w koło.

(rgabrysiak) #4

Cześć

Sprawdź w instrukcji jak wygląda proces przywracania systemu do stanu fabrycznego z użyciem partycji recovery bądź płyt recovery (o ile takie posiadasz).

A nastepnie spróbuj “przywrócić” system.

(Nielubietegowcale) #5

@rgabrysiak

Ze strony producenta: "This freeware is compatible with both 32 bit & 64 bit versions of Windows operating systems, including Windows 8 , Windows 7 (SP1 supported), Vista, XP, and Windows 2000 Professional. It has the ability to resize and move partition, extend system drive, merge partitions, split partition, allocate free space, copy partition, copy disk on MBR and GPT disk, with all data protected. "

(artur01w) #6

Jestem z powrotem. Okazało się, że partycja recovery jest niedostępna (lub uszkodzona) - tak stwierdził serwis HP, gdy do nich zadzwoniłem. Okazało się, że to częsta przyczyna przy dzieleniu dysku na parycje. Zaoferowali przesłanie płyt recovery za 170 zł (okres oczekiwania ok 2tyg.). Może ma ktoś do udostępnienia (link do ściągnięcia) tych płyt.

Mój komputer to HP Pavilion p6-2310ew (nr. prod. C5V78EA) a potrzebny zestaw to: System Recovery Kit For MS Windows 8 x64 System Recovery Kit H8-1400ew System Recovery Kit Polish. Proszę o pomoc w tej kwestii.