[pascal] jak poradzić sobie z błędem 124?

Witam, piszę sobie właśnie grę w turbo pascalu i mam problem: błąd 124: Statement part too large ( Zbyt duża część wykonawcza ). Moje pytanie jest proste: co z tym zrobić. program jest bardzo prosty: najpierw wyświetla się pytanie i trzeba wpisać odpowiedź, jeśli jest poprawna wyświetla się napis poprawna odpowiedź i suma wygranych pieniędzy, jeśli nie to pisze zła odpowiedź i potem halt. jest też trzecia opcja to stop - napis o pieniądzach i halt. błąd pojawia się w linijce ze stopem. poprzednie 70 pytań zapisanych w identyczny sposób działało bez problemu, tylko z tym jednym jest problem. prosiłbym o jasne tłumaczenie rozwiązania i wyrozumiałość, ponieważ nie jestem dobrym programistą i dopiero się uczę. potrzebny bedzie cały kod? dziękuję za odpowiedzi

Jeśli kolego wszystkie pytania zawarłeś w kodzie programu a nie np w bazie zewnętrznej, z której można by je odczytywać czy to w sposób losowy czy uporządkowany, to nie dziw się, że kompilator zgłosił ci taki błąd. Proponuję pomyśleć nad tym, aby pytania wraz z odpowiedziami nie były zintegrowane z samym kodem programu. Możesz również dopisać wówczas funkcję dopisywania i modyfikowania pytań oraz odpowiedzi. To pozwoli ci w przyszłości na rozszerzenie samej gry.

coś czuję że to nie na moje nerwy :slight_smile: dzięki za odpowiedź ale nie mam pojęcia jak to zrobić i chyba dam sobie z tym spokój :slight_smile: