Pascal pod Windows Vista

Witam, poszukuję programu coś jak turbo pascal, ale żeby działał na Windows Vista. Szukałem już o informacji na tym forum i było napisane, że jakiś patch trzeba wgrać, ale ja nie wiem jaki. A może jakiś inny program znacie zamiast TP 7 który działa na Viscie ?

Oczywiście sam mógłbym przetestować wszystkie patche i programy do pascalów, ale raczej nie ma sensu, bo bym musiał zainstalować Windows Vista + konfiguracja a to trochę trwa szczególnie na moim kompie. Zainstalował bym Viste i bym zobaczył, że nagle nie działa i znowu na nowo XP, więc zleciało by mi około 4 godziny. Dlatego zwracam się tutaj o pomoc, może będzie ktoś tak dobry i poda mi już link do patcha, nazwę bądź program pascala który działa na Viscie.

zainstaluj Free Pascala

http://www.pobieralnia.pl/plik-1367-free-pascal.html
  • jest napisane, że nie jest na Viste, poza tym instalowałem już jakąś wersję free pascala jak miałem Viste i nie działała, możliwe, że to była starsza wersja, ale wolę nie ryzykować. Niech ktoś kto ma viste się wypowie czy mu działa free pascal a jak nie to może zna jakiś inny. Edycja , dziękuję ci bardzo, działa pod Windows Vista, a pobrałem go stąd

    http://www.freepascal.org/download.var