Pascal - Stworzenie gry

Witam.

Chciałbym zrobić Pascalową wersję mojej gry tekstowej napisanej w batchu, i chciałem to zrobić z użyciem (tylko) procedur.

Ale te procedury musiały wywoływać inne procedury, a jak zrobiłem jedną procedurę przed drugą (którą ta pierwsza miała wywoływać), to przy próbie kompilacji pojawiał się błąd przy miejscu, w którym wywoływałem procedurę. Nie pamiętam dokładnie tekstu błędu, ale to było coś w stylu “Nieznany Identyfikator”. No więc moje pytanie brzmi:

Jak najlepiej zrobić tą grę?

PS. Gra w batchu:

http://www.stcg.jcom.pl/Download/STCGve … ver16.html

Procedura do której się odwołujesz ma być nad z której się odwołujesz. Btw twój link nie działa :slight_smile:

Wiesz, jednak łatwiej byłoby, gdybyś wrzucił przykładowy kawałek niedziałającego kodu i treść komunikatu. Chyba że wolisz odpowiedź opartą na wróżbie, a nie analizie.

BTW imo sam wybór Pascala jest mało racjonalny. Pisanie tekstowej gry w niemal każdym języku jest podobnie nieskomplikowane, więc dlaczego nie wybierzesz czegoś ze współczesnej epoki?

[edit]

A mnie link działa. Czary…

Tzn link działa, ale już w nim download nie :stuck_out_tongue:

Pomijając fakt, dziwnej kolorystyki strony :slight_smile:

@drobok Masz na myśli czerwony, zielony, itd?

Stronę sam zrobiłem, a co jest z Download to nie wiem, wcześniej wszystko działało. :expressionless:

Ale kiedyś w ogóle po załadowaniu strony włączało się co innego…

@Frankfurterium No dobra to jaki język wybrać? Chyba nie C++? XD

A dlaczego nie C++? C++ nada się jak najbardziej. Możesz jeszcze zainteresować się np. Javą lub C#. To już jak wolisz :wink:

A cha… OK.

W tym folderze nic nie ma http://www.stcg.jcom.pl/Download/STCGver16/ , więc link odwołuje się do strony, której nie ma (chodzi o tego exe’ka). Chyba, że podstawiasz index.html bez tego exe. Swoją drogą powinieneś wyłączyć listowanie w ogóle.

Plik exe jest. W Total Commanderze go widać.

Matura była z polskiego i troszkę o tym temacie zapomniałem. Wrzuć tego exe w rar. Wrzuć na serwer i daj mi link, bo ja na prawdę nie umiem tego exe pobrać (chrome + ff). Może twój serwer nie pozwala na udostępnianie plików o takim rozszerzeniu.

Wcześniej działało…

powracając do Pascala…

Jeżeli chcesz się odwołać do procedury w procedurze, która jest napisana wcześniej niż ta, do której chcesz się odwołać to musisz np. zrobić coś takiego:

procedure pr2;forward;



procedure pr1;

begin

    ...

   pr2;

   ...

end;


procedure pr2;

begin

    ...

end;

Ważna jest tutaj pierwsza linijka i forward.