[Pascal] Układ równań

Czy w Pascalu istnieje możliwość zapisania układu równań? Chodzi mi tu głównie o tą klamerkę. Chyba wiecie o co mi chodzi.

Hmm nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Pascal sam w sobie nie umożliwia rozwiązywania równań, a co dopiero mówić o układach równań. Natomiast nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby napisać kod, który rozwiązuje dane równanie/układ równań.

Nie chodzi mi o rozwiązanie układu równań tylko o zapisanie go.

np.tak 64242065io3.jpg

Zazwyczaj do reprezentacji układu równań używa się tablic, zawierających liczby przy niewiadomych i wyraz wolny. Czyli dla twojego przykładu byłaby to tablica zawierająca:

1 -1 4

2 1 5

Nie chodzi mi o tablice. Chcę jedynie wyświetlić ten układ w takiej postaci j/w. (klamerka i dwie linijki ze zmiennymi i liczbami).

Nie da się jeśli piszesz programy konsolowe - jedno pole, jeden znak. Jak zastosujesz jakiś interface graficzny, to możesz wstawić grafikę, np. tę klamrę.

Aha. Dzięki za info.

No to pisz, że chodzi o wyświetlenie. Trzeba by wykorzystać jakaś bibliotekę do renderowania wzorów matematycznych. Powinna istnieć jakaś biblioteka LaTeX-a dla Pascala,wystarczy poszukać.