[PASCAL] Złe wyniki

Witam!

Zapewne macie mi za złe, że zaśmiecam fora różnymi głupotami, ale ja po prostu dopiero się uczę i mam pewne problemy, noi nadzieję, że mi pomożecie :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Kolejny problem jest następujący:

Napisałem pewien program tworzący faktury. Zastosowałem w nim funkcje obliczeniowe, jednak ten daje złe wyniki:

94dd37b49e06ca8em.jpg

wiem, że można temu jakoś zaradzić, natomiast nie wiem jak :slight_smile:

DLATEGO PROSZĘ WAS O POMOC :slight_smile: Z góry dzięki za odpowiedź :slight_smile:

___________

Jeśli ktoś by chciał to daję także screen części kodu:

622445ffa5660a25m.jpg

Pod jakim względem są one złe? Podaj też kod, który je wylicza. Po tych przykładowych danych wygląda na to, że liczby dobrze: 200 - 10%*200 to 180, a 180*122% to dokładnie 219,6 - takie same dane masz na screenie.

Ale patrz na to jakieś -E coś tam - to co podkreśliłem - no ewidetnie jest coś nie tak! Może to dlatego, że nie zastosowałem parametru miejsc dziesiątych? Zaraz dam screena…

Wydaje mi się, że chodzi o to żeby te wyniki nie wyświetlały się w postaci naukowej tylko bardziej “po ludzku”. :wink: Co prawda z Pascala niewiele pamiętam, ale coś takiego powinno załatwić sprawę:

writeln(wynik:2);

Tzn. po zmiennej, której wartość chcesz wyświetlić wstawiasz dwukropek i liczbę oznaczającą ilość miejsc po przecinku.

Wybierz inny typ danych. Nie pamiętam jaki, ale to zazwyczaj pomaga :slight_smile:

a8411119df34dee0m.jpg

Dodane 16.08.2009 (N) 21:39

no spróbuję :slight_smile:

Dodane 16.08.2009 (N) 21:46

Udało się! Dzięks wszystkim! Tak myślałem, że to to :slight_smile: :slight_smile: