Pasek bios dlugo sie laduje

witam,wczoraj wieczorem wlaczylem laptopa i zauwazylem ze pasek biosa najpierw laduje sie do polowy,pozniej pare sekund stoi bez ruchu i zaczyna ladowac sie caly,wczesniej ladowanie tego paska to byla kwestia 1 sekundy,nie wiem czy moze miec to jakies powiazanie ze soba ale kilka dni temu postanowilem przeczyscic laptopa,uznalem ze ma za duza temperature,jednak jak pamietam to po tym calym czyszczeniu zaraz uruchomilem sprzet i czegos takiego nie bylo,

podczas czyszczenia nic z podzespolow nie wykrecalem,nie wyciagalem,przeczyscilem patyczkiem do uszu tylko wiatraczek i jego okolice,czyscilem tez taka czarna swiecaca sie tasme naklejona na jeden z podzespolow,nie moge okreslic na czym znajdowala sie ta tasma gdyz nie znam sie na tym,czy moglem ja porysowac i to moze byc przyczyna?

prosze o jaka kolwiek pomoc,co to moze byc jeszcze?

ps;przed chwila zauwazylem cos takiego,jak uruchomie ponownie laptopa to wszystko jest ok jak kiedys tzn ten pasek szybko sie laduje,ale jak wylacze i wlacze ponownie to wlasnie dostaje takiej zawiechy,co to moze byc?

Sprawdź taśmę od dysku twardego.

moxia , Na tym na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). Dostosuj swojego posta do tej zasady.

Posprawdzaj wszystkie podpięte do płyty głównej urządzenia. Ewentualnie zrób flash biosa. Możesz jeszcze wgrać najnowszą wersję chociaż jeżeli ta chodziła dobrze to nie ma takiej potrzeby.

sprawdzic ja pod jakim katem?wydaje mi sie ze wszystko z nia ok

Dodane 23.06.2010 (Śr) 15:02

co to jest ten flash bios?urzadzenia wydaje mi sie ze sa na miejscu,wszystkie kabelki podopinane

Odłącz dysk przedmuchaj wszystko i podłącz z powrotem ,dobrze wszystko dociskając i tak samo po dociskaj wszystkie komponenty w środku które mogłeś przez przypadek naruszyć przy czyszczeniu, nawet jak Ci się wydaje że są dobrze po dociskane to i tak je po dociskaj.

zrobilem tak jak kazales,ale wciaz to samo,moze to padniete badsektory?znasz jakies dobre programy do ich naparawy?nie jestem na 100% pewny ze to po tym czyszczeniu tak mi sie stalo,jak wspomnialem na poczatku,po wyczyszceniu go w srodku wlaczylem laptopa i nic takiego nie mialo miejsca,to zaczelo sie pojawiac dopiero po jakims tygodniu pozniej

Wstaw screen z programu HD Tune http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html zakładki ‘‘HEALTH’’

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c0d … d1458.html prosze

Z dyskiem jest wszystko w porządku , proponuje przywrócić ustawienia BIOS do ustawień domyślnych.

Jak to zrobić?jeśli chodzi o bios to naprawdę się boję coś zmieniać,wiem że tam nie ma miejsca na pomyłki,jeśli mógłbyś mi krok po kroku wytłumaczyć co mam zrobić,będę wdzięczny

Wejdź w BIOS i w ostatniej zakładce ‘‘EXIT’’ wybierz ‘’ LOAD SETUP DEFAULTS’’ zaakceptuj i sprawdź jaki to przyniosło efekt

wciaz to samo,powiedz mi jak sie przekonac co jest tego powodem,ponoc wirusa nie mam,dysk wporzadku,co sie kurde stalo,jakie sa jeszcze sposoby by to naprawic/

Dodane 27.06.2010 (N) 14:48

odświeżam temat ponieważ problem wciąż istnieje,nie wiem jak sobie z nim poradzić,przypomnę tylko że pasek bios przy włączeniu laptopa ładuje się do połowy pózniej zatrzymuje się na jakieś 30 sek i ładuje cały,wcześniej bios ładował w 1sekunde,ciekawostką jest że gdy go uruchomię ponownie to problemu nie ma,tylko wtedy gdy go całkowicie wyłączę i włączę,proszę was o pomoc,bo naprawdę mnie to irytuje i trochę martwi,dziękuje