Pasek ładowania systemu zacina się

Witam

Czasami (raz na pięć uruchomień mniej- więcej) zdarza się, że podczas ładowania systemu pasek ładowania systemu zatrzymuje się (zawsze w tym samym miejscu) i stoi. Procesor nie pracuje (nie miga lampka procesora) i po gdzieś pół minuty zaczyna ładować się dalej. Kiedyś działo mi się tak, że jeżeli pasek stanął, to już się nie odwiesił i trzeba było resetować komputer. Proszę o pomoc i rozwiązanie tego dziwnego problemu :?

Jeśli masz dwurdzeniowy procesor (np. Intel Core 2 Duo) wejdź w msconfig (menu start>uruchom), następnie rozruch, potem opcje zaawansowane, liczba procesorów daj na 2. Zrestartuj komputer. Jeśli nie pomoże w szybkości uruchamiana systemu to problem może tkwić w wielu rzeczach.

Jednakże ustawienie rozruchu na 2 procesory mi pomogło z tzw. 6 paseczków zrobiło mi się 3,5 :slight_smile:

edit:

zaaktualizuj sterowniki do płyty głównej

Mam 4 rdzeniowy procesor i ustawiłem, aby system uruchamiał się na 4 rdzeniach (chyba to już było ustawione domyślnie, bo start systemu nie przyspieszył). Co do sterowników do płyty głównej, to postaram się je zaktualizować w najkrótszym czasie. Co do paseczków, to na serio masz tylko 3,5? :o Ja miałem zawsze w okolicy 16 do 19.

Łał, ja mam strasznie zasyfiony laptop, pracuje na viście i też ładuje mi się tak do 5 paseczków maksymalnie.

Wygoogluj frazy typu optymalizacja visty.

3,5 mam :wink:

Ale cały dzień optymalizowałem system. Vista to cwany system - nie wiesz co się dzieje z Twoim kompem.

Pozdrawiam.

Dziś właśnie przed chwilą włączałem komputer i pasek się zawiesił i gdy wszedłem w podgląd zdarzeń, wyświetlony został krytyczny błąd i to jest chyba ten mój problem daje screeny:

false.th.jpg

false2.th.jpg

Co do optymalizacji, to tak- zrobiłem już oczywiście wcześniej, zanim napisałem ten temat.

Zanim pojawi się pasek, wciskaj cały czas F8 i wybierz tryb rejestrowany (BOOTLOG.TXT), czy jakoś tak. Jeżeli odpalisz system bez problemów, ponawiaj próbę, dopóki pasek ładowania znowu się zawiesi (właśnie w trybie rejestrowanym ciągle musisz to robić). Wtedy ponownie odpal system już w trybie normalnym i podaj log z pliku C:\BOOTLOG.TXT (lub podobna nazwa).

Equo ty coś koloryzujesz niedawno był taki felieton na vortalu o tych rdzeniach ;]