Pasek Panelu Sterowania w oknie Mój Komputer

Witam. Spóżcie na to: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/701 … 1589d.html W czerwonym kręgu zaznaczyłem pasek który wyświetla panel sterowania i innego rodzaju skróty do folderów.

Oto mój screen: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fb2 … 5e8b9.html Pasek ten zniknął po instalacji Vista Transformation Pack 5.5. Pytanie: Czy można go uruchomić ? Jeżeli tak to prosze o konkretne rady. Pozdrawiam.

Nie znam się za bardzo na tych Transformation Packach , lecz wiem to że zniknięcie tego o czym piszesz jest związane ściśle z instalacją tego Transformation Packa. Nie jest to żaden błąd.Żeby przywrócić poprzedni stan rzeczy musiał byś odinstalować tego packa.Ja również na XPku posiadam jedną z tych nakładek , i po jej instalacji również nie posiadam tego menu . Osobiście jakoś mi to nie przeszkadza :slight_smile: Pozdrawiam :slight_smile:

A w mój komputer otwóż narzędzia, opcje folderu i tam zaznacz w ogólnych pokaż popularne zadania w folderach i zastosuj

Dziadek43, tą opcje mam uruchomioną. Kiedy ją wyłącze znika ten brązowo-pomarańczowy pasek, odsyłam do linka, tam zaznaczyłem który dokładnie http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b0e … 47c06.html

Wydaje mi się że po modyfikacji systemu ten pasek pełni rolę poprzedniego w standardowym XP. Mozliwe jednak że sie myle. Czekam na kolejne sugestie.

Jam mam vista inspiranr 1.1 i u mnie pomaga:

PPM na pulpicie -> właściwości -> zakładka wygląt -> schemat kolorów przestawić z vista aero na vista XP.

Pokombinuj u siebie może coś tam wymodzisz. :smiley:

O tak, ak6 masz racje. Są tu różne opcje tego paska, tak więc zabawię się w modyfikacje w niedalekiej przyszłości :smiley: Dzięx za pomoc. Problem uważam za rozwiązany. Pozdro 4 all.

ten pasek po lewej i na gorze nazywa się ShellStyle.

Ten po gorze ma mniej funkcji, zeby w jakis sposob upodobnic sie do Visty. Jak wiadomo w Viscie ten pasek jest na dole (a nie na gorze). Moim zdaniem tandetna atrapa.

Wszystkie style masz zapisana w C:\WINDOWS\Resources\Themes

Oto jest shellstyle “w miare” normalny: http://www.deviantart.com/deviation/43458336/ lub tu:

http://www.deviantart.com/deviation/43270930/

(oczywiscie napisy beda po PL)

I teraz ustawiasz theme na ten zwykly xp.

W “C:\WINDOWS\Resources\Themes” wchodzisz do folderu stylu, ktorego chcesz uzywac (poznajesz po nazwie), dalej folder Shell ->NormalColor-> i wklejasz plik dll, ktory sciagnales.

Teraz na powrot ustawiasz ten styl, ktory chcesz.

Ja osobiscie radze odinstalowac tego transformation packa i sciagnac to:

http://www.deviantart.com/deviation/42765381/

folder (cały) skopiowac do C:\WINDOWS\Resources\Themes i wlaczyc naprawde ladny styl. polecam :slight_smile:

Dzieki za info pr0ton. Ogarne ten pasek jakoś na czasie 8) A co do tych stylow które mi polecałeś, powiem Ci że mam dokładnie takie same zainstalował je Vista Transformation Pack 5.5 tyle tylko że mój gust sprawił że widnieje obecny. Ale za pasek thanks.

Edit: Zabawiłem się i przejżałem wszystkie style które zainstalował Vista Transformation Pack 5.5, i znalazłem ładniejszy (przynajmniej dla mnie) pasek (ShellStyle) Oto jeszcze cieplutki screen: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 5f093.html Twoje wskazówki pr0ton okazały się bezcenne :slight_smile: Bez nich nie wiedziałbym jak podmienić ShellStyle z kilku styli Visty jakie posiadam. Jeszcze raz dzięx. Pozdro moi mili.

paca nie trzeba odinstalowywać palek ten jest na górze pod adresem tylko bardzo wąski przupatrz sie lepiej

troche zapuzno to napisałem :wink: