Pasek reklamowy u dołu strony


(system) #1

Witam,

Chciałbym dodać do strony pasek reklamowy który pojawiał by się u dołu strony, ale nie był do niej przywiązany. Więc lepsze będzie może stwierdzenie u dołu okna przeglądarki. chciałbym mieć możliwość edycji grafiki na tym banerze, jego rozmiarów, a ideałem było by gdyby dostosowywał się do rozdzielczości każdego użytkownika.

Coraz częściej widuje takie reklamy na różnych stronach www, nie potrafię jednak podać konkretnego adresu.

W jaki sposób powinienem to zrobić? (próbowałem w zrobić w ramkach, ale efekt jest beznadziejny)

Czy jest jakiś skrypt? szukałem i nie zalazłem. w 2006 roku był nawet na tym forum taki temat ale problem nie został rozwiązany, a skrypt który został podany nie działa. TO ten w temat

proszę o pomoc


(Miroslaw2812) #2

Możesz stworzyć div i nadać mu pozycjonowanie ustalone, umieścić go u dołu okna przeglądarki http://www.kurshtml.boo.pl/css/ustalone,pozycjonowanie.html. Dodatkowo ustawiasz jego width na 100%, a height i kilka innych opcji już według swoich wymagań. W samym bloku wstawiasz obrazek, animację lub cokolwiek innego co przyjdzie Ci do głowy. Takie ustawiania ma np. pasek znajdujący się na samej górze okna na stronie http://www.spryciarze.pl/. Wystarczy, że sprawdzisz jego kod HTML i style CSS.


(system) #3

Niestety nie znam się na divach... Gdybym miał jakiś przykład z pełnym skryptem zapewne bym sobie z tym poradził i rozszyfrował co i jak.

Gdyby ktoś mógł wstawić przykładowy skrypt albo odesłać mnie do jakiegoś poradnika, to był bym bardzo wdzięczny.

dodam że moja strona wykonana jest we flashu, natomiast kod html ogranicza się do pliku index.html w którym zawarte są informacje o wyświetleniu flasha index.swf.


(Miroslaw2812) #4

To w takim razie proponuję http://www.kurshtml.boo.pl/. Bez znajomości "divów" i innych elementów HTML podpartych CSS się nie obejdzie.


(Damgora) #5

position:fixed i bottom:0

jak ma być na całą szerokość to width:100%

np.

div#pasek{

        position:fixed;

        bottom:0;

        width:100%;

        height:20px;

        color:white;

        background-color:black;

        text-align:center;

}

grafikę możesz zmienić ustalając tło obrazkowe do tego diva. Jeśli chcesz jakieś animacje to z pomocą JS