Pasek szybkiego uruchamiania - jak usunac nieaktywna ikonke?

witam

zaistalowalem safari, ale pobrała update do nowszej wersjii i ikonka na pasku szybkiego uruchamiania jest teraz pusta i nie reaguje na prawy przycisk - lewym mówi mi że ikonka odnosi sie do nieistniejącej lokacji czy coś podobnego. jak ją u licha usunąć?

Chodzi o ten pasek obok menu start ?

Jeśli tak to kliknij lewym myszki, przytrzymaj i przeciągnij na ikonę kosza a potem opróżnij kosz :wink:

no właśnie nie jest to takie proste jak myślisz :slight_smile: nie da się jej przeciągać, tylko kliknac lewym, na prawy w ogóle nie reaguje.

Niewiem jak w Windows 7 ale w XP to się przęciąga albo prawym się kliknie i czeka się ale okno w końcu się pojawia.

Kliknij prawym ale w wolną część paska zadań i daj w okienku otwórz folder lub coś podobnego bo niewiem jak w 7 pisze.I z tego folderu spróbuj usunąć lub przenieść do kosza ,Jeśli nie będzie się dało skasować to spróbuj jakimś programem do kasowania plików :wink:

Polecam Unlocker

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … cker+1.8.5

ten pasek to superbar i tam masz domyślnie ikony-klikasz prawym przyciskiem i z rozwijanego menu wybierasz odepnij tę ikonę od paska zadań.

ale to jest pasek zadan, na dole w win7, na ktorym mam rozne ikonki i z safari zniknela okragla ikonka, pojawila sie pusta, ktorej nie mozna w ogole ruszac, przeciagac itd. jedynie moge klinkac lewym, wtedy mam komunikat o ktorym pisalem wczesniej :frowning:

ktos wie jak moge to g… usunac :wink: ?

Przede wszystkim w Win 7 nie ma paska szybkiego uruchamiania. Można jedynie przypinać lub odpinać różne elementy do paska zadań.

Tak jak już było wspomniane - jeśli chcemy pozbyć się jakiejś ikony z paska zadań klikamy nań PPM i wybieramy “Odepnij ten program od paska zadań”. Po tym ikona znika i sprawa załatwiona.

Swoją drogą jeśli to nie pomoże, a trudno jest się wysłowić to warto wrzucić jakieś screeny :smiley:

Pasek szybkiego uruchamiania jest w Windows 7. Trzeba nacisnąć PPM na pasku zadań wchodzimy w Paski narzędzi i klikamy Nowy pasek narzędzi i wklepujemy to: %userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch. Można tak różne foldery z np. skrótami sobie “przypinać”. Najlepiej zrób tak: Kliknij PPM na pasku zadań, i odznacz Zablokuj pasek zadań. Następnie tam, gdzie jest ten Twój pasek szybkiego uruchamiania kliknij PPM i naciśnij Otwórz folder. Stamtąd sobie usuwasz niepotrzebny skrót.

czy tak trudno ci zrozumieć, że klikając PPM nie nastepuje żadna akcja? PO PROSTU NIC SIĘ NIE DZIEJE…

jakiego masz sevena?

Spróbuj zrobić tak jak na screenie, ale pamiętaj, pasek zadań ma być odblokowany. Screen:

11023651.jpg

klik na otwórz folder-usuwasz skroty gier.

mam win7 7100 i jak klikam PPM na tej ikonce, ktora ty klikasz na screenshocie, to pojawia mi sie zupelnie inne menu :slight_smile:

ikond.png

Daj screen samego paska zadań.

icoc.png

To może inaczej. Znajdź w menu Start skrót do Safari i spróbuj odpiąć z pozycji menu Start (prawym klikasz i odepnij od paska zadań).

JACKPOT! !!

co prawda milion lat temu był ten wątek :D, ale u mnie też zadziałało - dzięki