Pasek szybkiego uruchamiania - jak usunac nieaktywna ikonke?

(Warebel) #1

witam

zaistalowalem safari, ale pobrała update do nowszej wersjii i ikonka na pasku szybkiego uruchamiania jest teraz pusta i nie reaguje na prawy przycisk - lewym mówi mi że ikonka odnosi sie do nieistniejącej lokacji czy coś podobnego. jak ją u licha usunąć?

(Sli512) #2

Chodzi o ten pasek obok menu start ?

Jeśli tak to kliknij lewym myszki, przytrzymaj i przeciągnij na ikonę kosza a potem opróżnij kosz :wink:

(Warebel) #3

no właśnie nie jest to takie proste jak myślisz :slight_smile: nie da się jej przeciągać, tylko kliknac lewym, na prawy w ogóle nie reaguje.

(Sli512) #4

Niewiem jak w Windows 7 ale w XP to się przęciąga albo prawym się kliknie i czeka się ale okno w końcu się pojawia.

Kliknij prawym ale w wolną część paska zadań i daj w okienku otwórz folder lub coś podobnego bo niewiem jak w 7 pisze.I z tego folderu spróbuj usunąć lub przenieść do kosza ,Jeśli nie będzie się dało skasować to spróbuj jakimś programem do kasowania plików :wink:

Polecam Unlocker

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... cker+1.8.5

(Dawiddek55) #5

ten pasek to superbar i tam masz domyślnie ikony-klikasz prawym przyciskiem i z rozwijanego menu wybierasz odepnij tę ikonę od paska zadań.

(Warebel) #6

ale to jest pasek zadan, na dole w win7, na ktorym mam rozne ikonki i z safari zniknela okragla ikonka, pojawila sie pusta, ktorej nie mozna w ogole ruszac, przeciagac itd. jedynie moge klinkac lewym, wtedy mam komunikat o ktorym pisalem wczesniej :frowning:

ktos wie jak moge to g... usunac :wink: ?

(Gorgoroth) #7

Przede wszystkim w Win 7 nie ma paska szybkiego uruchamiania. Można jedynie przypinać lub odpinać różne elementy do paska zadań.

Tak jak już było wspomniane - jeśli chcemy pozbyć się jakiejś ikony z paska zadań klikamy nań PPM i wybieramy "Odepnij ten program od paska zadań". Po tym ikona znika i sprawa załatwiona.

Swoją drogą jeśli to nie pomoże, a trudno jest się wysłowić to warto wrzucić jakieś screeny :smiley:

(Darkfilip15) #8

Pasek szybkiego uruchamiania jest w Windows 7. Trzeba nacisnąć PPM na pasku zadań wchodzimy w Paski narzędzi i klikamy Nowy pasek narzędzi i wklepujemy to: %userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch. Można tak różne foldery z np. skrótami sobie "przypinać". Najlepiej zrób tak: Kliknij PPM na pasku zadań, i odznacz Zablokuj pasek zadań. Następnie tam, gdzie jest ten Twój pasek szybkiego uruchamiania kliknij PPM i naciśnij Otwórz folder. Stamtąd sobie usuwasz niepotrzebny skrót.

(Warebel) #9

czy tak trudno ci zrozumieć, że klikając PPM nie nastepuje żadna akcja? PO PROSTU NIC SIĘ NIE DZIEJE...

(Dawiddek55) #10

jakiego masz sevena?

(Darkfilip15) #11

Spróbuj zrobić tak jak na screenie, ale pamiętaj, pasek zadań ma być odblokowany. Screen:

11023651.jpg

(Dawiddek55) #12

klik na otwórz folder-usuwasz skroty gier.

(Warebel) #13

mam win7 7100 i jak klikam PPM na tej ikonce, ktora ty klikasz na screenshocie, to pojawia mi sie zupelnie inne menu :slight_smile:

ikond.png

(Darkfilip15) #14

Daj screen samego paska zadań.

(Warebel) #15

icoc.png

(Darkfilip15) #16

To może inaczej. Znajdź w menu Start skrót do Safari i spróbuj odpiąć z pozycji menu Start (prawym klikasz i odepnij od paska zadań).

(Warebel) #17

JACKPOT! !!

(Kamil) #18

co prawda milion lat temu był ten wątek :D, ale u mnie też zadziałało - dzięki