Pasek TRAY modyfikacje

Witam, mam takie pytanie czy jest możliwość usunięcia jednej lub wielu ikon z paska uruchomienia(tray) nawet gdy one są uruchomione.

Najedź na pasek i Właściwości -> Pasek zadań -> Dostosuj…

i tam grzeb :slight_smile:

ale nie chodzi mi o ukrycie tylko usunięcie całkowite aktywnej aplikacji.

Musisz pogrzebać w ustawieniach danej aplikacji,jeżeli tam jest opcja wyświetlaj ikonę w trayu,lub analogicznie na pasku zadań to ją odhacz.

Może napisz czego się chcesz pozbyć,to ułatwi pomoc.

chodzi mi o cenzora i vnc

Jest to opcja wykorzystywana, gdy ktoś chce skontrolować działanie innego komputera., jeśli to nie jest twój

prywatny komputer to wszelkie zmiany konfiguracyjne będą widoczne na pulpicie tego cenzora a poza tym trzeba znać hasło .

Noo, ja jestem informatykiem i ostatnio borykałem się z problemem takim że zleceniodawcą był rodzic który chciał mieć kontrole nad swoimi dziećmi które korzystają z komputera. Chcieli by na owym pasku nie było widoczne te aplikacje które podałem.

Wybacz stary ale tego cukru to chyba nikt nie chwyci.Skoro jesteś informatykiem jak napisałeś to konfiguracja takiego softu zajmuje Ci 10 min i po kłopocie.

jestem biegły bardziej w sprzęcie niżeli w systemach operacyjnych. mam podstawy obsługi ale to za mało trochę konsoli mmc i nic więcej.

skorzystaj z któregoś programu http://www.searchengines.pl/Minimalizowanie-do-zasobnika-t6744.html

:slight_smile:

Całe szczęście że nie wszyscy są tacy miłosierni jak kol. Leon.