Pasek TRAY modyfikacje

(2ledi) #1

Witam, mam takie pytanie czy jest możliwość usunięcia jednej lub wielu ikon z paska uruchomienia(tray) nawet gdy one są uruchomione.

(Skr3czu) #2

Najedź na pasek i Właściwości -> Pasek zadań -> Dostosuj...

i tam grzeb :slight_smile:

(2ledi) #3

ale nie chodzi mi o ukrycie tylko usunięcie całkowite aktywnej aplikacji.

(Semtex) #4

Musisz pogrzebać w ustawieniach danej aplikacji,jeżeli tam jest opcja wyświetlaj ikonę w trayu,lub analogicznie na pasku zadań to ją odhacz.

Może napisz czego się chcesz pozbyć,to ułatwi pomoc.

(2ledi) #5

chodzi mi o cenzora i vnc

(errata72) #6

Jest to opcja wykorzystywana, gdy ktoś chce skontrolować działanie innego komputera., jeśli to nie jest twój

prywatny komputer to wszelkie zmiany konfiguracyjne będą widoczne na pulpicie tego cenzora a poza tym trzeba znać hasło .

(2ledi) #7

Noo, ja jestem informatykiem i ostatnio borykałem się z problemem takim że zleceniodawcą był rodzic który chciał mieć kontrole nad swoimi dziećmi które korzystają z komputera. Chcieli by na owym pasku nie było widoczne te aplikacje które podałem.

(Semtex) #8

Wybacz stary ale tego cukru to chyba nikt nie chwyci.Skoro jesteś informatykiem jak napisałeś to konfiguracja takiego softu zajmuje Ci 10 min i po kłopocie.

(2ledi) #9

jestem biegły bardziej w sprzęcie niżeli w systemach operacyjnych. mam podstawy obsługi ale to za mało trochę konsoli mmc i nic więcej.

(Leon$) #10

skorzystaj z któregoś programu http://www.searchengines.pl/Minimalizowanie-do-zasobnika-t6744.html

:slight_smile:

(errata72) #11

Całe szczęście że nie wszyscy są tacy miłosierni jak kol. Leon.