Pasek zadań blokujący okna, brak minimalizacji

Witam serdecznie.

Z góry od razu przepraszam moderatorów że nie jasny tytuł wątku. Starałam się jak najbardziej fachowo to opisać .

Otóż mój problem polega na tym, że kiedy włączam komputer na ekranie pojawia mi się jakiś błąd. Po czym pasek zadań się blokuje i kiedy próbuje nacisnąć jakaś ikonę np. z Szybkiego Uruchamiania dajmy na to Internet Ex. słyszę tylko dźwięk tzw. Erroru (wiecie o co mi chodzi).

Jeśli wejdę np. w Mozille ze Startu otwiera się okienko i jest git, ale kiedy tylko zminimalizuje okienko już jest problem, ponieważ nie mogę przywrócić go żeby był na całym ekranie. To tak jakby pasek zablokował.Mogę otworzyć tysiąc innych okienek ale w momencie minimalizacji nie jestem wstanie przywrócić ich do maksymalizacji. Probowałam opcji blokuj/odblokuj pasek zadań i bez zmian. Czy wiecie jak mi pomóc??

Z góry dziękuje :slight_smile:

-Ola :wink:

Pokaż logi z narzędzi:

OTL

Ustawiasz go tak jak na tym obrazku. otl-gmer-rsit-dds-inne-instrukcje-t370405.html

Klikasz przycisk “Skanuj”.

Pokazujesz dwa wynikowe logi OTL.txt + Extras.txt.

Na Windows Vista i 7 uruchamiamy programy z menu “Uruchom jako Administrator”.

Przed uruchomieniem powyższych narzędzi odinstaluj (jeśli posiadasz) wszelkie programy tworzące wirtualne napędy (Daemon Tools, Alcohol itp.) oraz usuń instalowany przez nie sterownik SPTD narzędziem SPTDInst z opcji Uninstall (jeśli będzie zszarzałe to OK).

Zawartość logów wklejasz na http://wklej.org/ a w poście dajesz link. Pobierz i przeskanuj pełny skan http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html co znajdzie usun wszystko wklej logi z usuwania

Miałem podobny problem dopiero co z jednym z kompów. Po włączeniu XP-ka pasek zadań, w ogóle cały był zawieszony jeszcze przez 15-20 minut. Coś, gdzieś jakaś aplikacja go blokowała i zaawieszała. Czekanie aż łaskawie się odblokuje - bez sensu.

Próbowałem po kolei wyeliminowac potencjalnych sprawców problemu, począwszy od odinstalowywania wszelkich aplikacji, które uruchamiały się razem z systemem, poprzez wyłączanie w configu różnych programów, dalej wyleciał antywirus, grafika, dźwięk, absolutnie wszystko, usługi również przetrzepane, i jaki efekt?

Żaden.

Pasek jak się zacinał na starcie tak się dalej zacinał. Doszedłem do wniosku, że jednak niestety coś ystemowego go zawiesza. Przejechanie systemu ilomaś programami do czyszczenia, optymalizacji i tak dalej nie pomogło, włącznie z wynalazkami XP Repair.

W końcu z braku czasu na dłuższe siedzenie nad tym problemem zastosowałem kurację wstrząsową - wrzuciłem płytkę z instalką XPka, z instalatora wybrałem opchę “napraw istniejącą instalację systemu” (czy jakoś tak to się nazywa, ale nie konsola odzyskiwania tylko nałożenie nowej instalki na obecną) i dopiero to usuneło gdzieś ten błąd, pasek odżył i zaczał śmigać od razu po starcie systemu. Więc jeśli absolutnie nic nie pomoże na Twoją dolegliwość to polecam to ostatnie rozwiązanie.

Dzięki za info jutro wyśle to o co prosiłeś, teraz niestety nie mam laptopa. ściskam;)