Pasek zadań i menu start - zawiesza sie

Witam

Zaraz po instalacji systemu Windows 7 miałem go dość. Po pierwsze sterowniki (pod płytę główną) nie można ich było zainstalować, ale system działa i nie pokazują się błędy, bo wyłączyłem kontroler RAID. Po drugie za każdym razem gdy wpisuję hasło użytkownika systemu wszystko się ładnie wgrywa. Mogę otwierać ikony na pulpicie, ale nie mogę posługiwać się paskiem zadań i menu start. Gdy na niego klikam nie rozwija się. Co mam zrobić, aby to działało poprawnie. Dodam, że bawiłem się opcjami tego paska i błąd jest nadal. Nie wyobrażam sobie, że za każdym razem będę wpisywał na klawiaturze Ctrl+Esc lub Ctrl+Alt+Delete. Po wpisaniu tej kombinacji system działa bez zarzutów.

PC, Intel Pentium 4

Proszę o odpowiedź.

Zaraz po instalacji systemu Windows… zainstaluj wszelkie poprawki z Windows Update. Co do płyty głównej - skoro działała, po co chcesz jeszcze instalować dodatkowe sterowniki? Windows 7 sam odnajdzie i dopasuje najlepsze sterowniki do urządzeń zainstalowanych w systemie. Jeśli chodzi o pasek zadań i menu Start, najlepiej, jakbyś to zobrazował screenem.

Wszystkie poprawki zostały zainstalowane po pierwszym uruchomieniu.

Samego paska czy właściwości :)? Tak jak wcześniej napisałem próbowałem zmieniać opcje, ale to i tak nie dało pozytywnego efektu, więc wróciłem do domyślnych ustawień.

Mam taki sam problem. Po starcie systemu nie działa pasek zadań, nie mogę kliknąć na przycisk Start, ale ikony działają (zaznaczanie, otwieranie). Po kliknięciu kombinacji Ctrl+Alt+Del wszystko działa. Jak z tym sobie poradzić? Format nie pomógł. :frowning:

Znawcą nie jestem, ale jeśli pomaga to ctrl alt del, to wygląda, jakby jakiś program rozrabiał z systemem. Jakiś antywirus może?

Ewentualnie spróbujcie wyłączyć aero, zmienić motyw. Może i on jest odświeżany przez tę kombinację klawiszy i przy okazji usuwa błąd z paskiem?

Witam. Tez borykałem się z tym problemem, ale akurat rozwiązałem go poprzez ustawienie we właściwościach paska zadań->pzrycisk paska zadań->nigdy nie scalaj i teraz gra aż buczy;)) mój system to win 7 ultimate x64. Pozdrawiam!