Pasek zadań na bocznej krawędzi okna

Przyzwyczaiłem się na komputerze mieć pasek zadań po lewej stronie okna. Zawsze to oszczędność miejsca w pionie. Kupiłem sobie latopa z Windows 11 i co ?? Nie można paska zadań przerzucać na bok (tylko opcje środkowania ikon). Kto wpadł na taki pomysł by tego nie było ? Komu to przeszkadzało ? Da się to zrobić może jednak w jakiś prosty sposób ?

Da się to zrobić ale musisz zainstalować StartAllBack

Można bez instalacji Start All (is) back z pomocą np.:

Jednak na własne barki bierzemy, że coś nie działa.

Cześć bugów może znika z aktywacją klasycznego paska:

Ale on uruchomi też nowe bugi niezwiązane, że pasek jest na górnej lub bocznej krawędzi.


Windows 11 S można zmigrować na Home jak w S nie da się edytować rejestru.

Tu z przeniesieniem ikon na pasku. Jeśli chodzi o przeniesienie samego paska, to tak, jak poprzedni post opisuje

Nie znam się, bo nie mam Win 11 i nie wiem czy jest tam nadal taka opcja, ale spróbuj może opcji autoukrywania paska zadań. Chyba że często go używasz, wtedy nie jest to aż tak wygodne. Ja sobie chwalę, cały ekran wolny.

Zablokowali przeciąganie w nowym wyglądzie paska, czemu nie czytasz postów wyżej.

Wiem że przeciąganie paska jest zablokowane, chodziło mi o to że nie wiem czy nie zablokowali także autoukrywania, skoro tak ważną opcję wywalili.

ppm na pasek> ustawienie paska> zachowanie paska zadań i jest autoukrywanie.

Gratuluje spostrzegawczości.
Po jednym roku coś zauwazyć to mimo wszystko troche szybciej niz po dziesięciu.

Za dużo kombinacji nie ma ja klikam PPM na pasek ustawienia paska zadań otwartym oknie na samym dole jest opcja zachowanie paska zadań. Po problemie jest po lewej stronie.