Pasek Zadań nie działa i nie tylko

Witam.

Zacznę od tego, że około tydzień temu miałem wymienianą karte graficzną - Geforce GT 430 1GB DDR3. Od tej pory, gdy tylko włączyłem komputer po wymianie karty graficznej, pasek zadań jest tak jak by “zablokowany”. Minowicie, nie moge nic na nim kliknać (np. uruchomienie Opery na pasu szybkiego uruchamiania). Pasek odblokowywuje się dopiero gdy wcisne ctrl + alt + del, czyli jak uruchomie menadżera zadań i przesunę go lekko po pulpicie. Pomimo tego pasek zadań dalej się blokuje - za chwilę lub za jakiś czas (dzieje się to nieregularnie).

Problem również mam z czymś innym i myślę, że to jest powiązane. Otóż jak wcześniej wspomniałem, używam przeglądarki internetowej Opera. Kiedy przeglądam jakąś stronę i wpisze coś w google i wejdę w jakiś link wtedy często wyrzuca mnie do strony domowej Opery (jednak nie dzieje się to zawszę). Podobnie się dzieje np. w Mój Komputer - chce wejść w Dysk C i czasem trzeba kliknąć parenaście razy zanim uda mi się wejść w ten dysk.

Próbuje rozwiązać ten problem już od tygodnia, nawet przeinstalowałem system. Pobrałem również najnowsze sterowniki ze strony Nivida i je zainstalowałem. Sciągnełem również program TaskbarRepairToolPlus, ale i on mi nie pomógł. Naprawdę nie mam pojęcia co to może być. Gdzieś wyczytałem, że to możę być jakiś problem z bateryjką na płycie głownej? Wirus chyba odpada skoro przeinstalowałem system.

Będe wdzięczny za pomoc.

Wymień myszkę na inną (pożyczoną od kogoś) i sprawdź, czy problemy się utrzymują.

Niestety zmiana myszki nie pomogła. Natomiast odłączyłem komputer z kontaktu na chwilę i podłączyłem ponownie - i po ponownym uruchomieniu pasek działał i ani razu się nie zablokował. Jednak już przy ponownym uruchomieniu komputera problem ponownie się pojawił.

Czyli problem sprzętowy, jakby. Proponowana diagnostyka (skoro wiadomo, że wyłączenie kabelka z kontaktu przywraca sprawność systemu):

  • [*:1yg61saa]Czy sprawność przywraca wyłączenie zasilacza jego własnym klawiszem (powinien być obok wtyczek do kabli zasilających)?

Wyłączyłem zasilacz jego własnym klawiszem, jednak to nie pomogło. Otworzyłem komputer i wszystko jest jak być powinno, czyli na swoim miejscu. Odnośnie zasilacza - nie był on wymieniany wraz z kartą graficzną. Jego moc to 500 wat. Karty nie wymieniałem osobiście - robili to w komputerowym, więc najpewniej udam się do nich ponownie. Dodam tylko, że karta graficzna była wymieniana bo poprzednia sie spaliła i komputer wogólę się nie właczał - zero reakcji.

Jeżeli możesz, to zanieś też do serwisu swój monitor i poproś ich, żeby przetestowali oba te komponenty. Pamiętaj, aby opisać efekty, włączyć, wyłączyć i ponownie włączyć komputer, aby mogli wszystko dokładnie zaobserwować.