Pasek zadan, podwojne ikony uruch. programow

(Tpaszko) #1

Witam.

Na pasku zadan sa ikony uruchomionych programow. (Windows XP Home)

Problem jest w tym, ze te ikony wystepuja podwojnie (jesli mam kilka uruchomionych programow to te ikony juz sie nie mieszcza i sie zapycha caly pasek, robi sie kaskada co bardzo utrudnia korzystanie z internetu).

W czym tkwi blad? Moze jakis wirus?

Link do zrzutu ekranu:

(stivo) #2

Nie wiem jakim cudem masz dwa paski?? Moze wstawiłeś tam jakiś pasek narzędzi (chodzi mi o ten pusty środek)??

A jak nie chcesz żeby grupowało Ci przyciski na pasku to kliknij na nim PPM i wybierz właściwości, a tam odznacz 'Grupuj podobne przyciski paska zadań'

Powodzenia.

(Gugu007) #3

Nie czepiam się Stivo, ale z reporterskiego obowiązku skoryguję na PPM na pasku, a potem jak wyżej.:mrgreen:

(stivo) #4

Fuckt już poprawiłem. Chyba za bardzo zmęczony jestem sesją :stuck_out_tongue:

(sdar) #5

tpaszko - Witaj na forum :slight_smile:

Postaraj się od samego początku dostosować do regulaminu i zasad panujących na forum.

Jedną z takich zasad jest używanie polskiej pisowni (włączając w to znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd).

Zastosuj się proszę do tych wymogów.

(Tpaszko) #6

Stivo, nie wiem skad bierze sie ten pasek po srodku (niczego nie wstawialem tam), to robi sie samoczynnie.

Czasami jest tak, ze po srodku sa dwa, a nawet trzy i wiecej tych paskow. I w zaden sposob nie moge tego wylaczyc

Skad to sie bierze, i jak to wylaczyc?

sdar:

jesli chodzi o polskie znaki, to u mnie jest trudno takie ustawic. Korzystam z Laptopa w Niemczech, na niemieckim Windows XP Home, klawiatura ma niemiecki interfejs. Gdy przestawie na Polski jezyk to wtedy musze szukac polskich znakow pod roznymi klawiszami (lewy alt + litera, nie dziala niestaty).

(stivo) #7

Kliknij na pasku zadań PPM, rozwiń menu Paski narzędzi i wrzuć screena z tego.

(sdar) #8

No i dobrze, bo powinien działać prawy ALT + litera. Ponadto nie ustawiaj klawaiatury na "Polski" ale na Polski - programisty"

Drogę postępowania (co prawda w angielskim Windowsie ale to tylko kwestia nazewnictwa) masz opisaną TUTAJ

(Tpaszko) #9

Proszę, oto rozwinięcie paska narzędzi:

Jeśli chodzi o polskie znaki, to już ustawiłem na polski programisty. Dzięki za info.

Tylko problem jest w tym taki, że zamiast litery y pisze z, i na odwrót.

(ponieważ mam tu niemieckie ułożenie klawiatury), przez co bardzo utrudnia mi pisanie. Jak to zmienić?

(Paluch Ti) #10

ale model niemiecka winda LooL

(Tpaszko) #11

Problem z podwójnymi ikonami na pasku zadań tkwi dalej.

Nie da się tego rozwiązać.

Chyba coś takiego na tym forum nikogo nie spotkało.

(Leon$) #12

Jeżeli chodzi o zmianę y na z to wciskamy sekwencje klawiszy lewy Alt + Shift

Podwójne ikony wejdź do rejestru Start >> uruchom >> regedit

znajdż ścieżkę

HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ User Shell Folders

kliknij na User Shell Folders i zrób screena i pokaż

to samo zrób ze ścieżką

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ User Shell Folders

:slight_smile: