Pasek zadan, podwojne ikony uruch. programow

Witam.

Na pasku zadan sa ikony uruchomionych programow. (Windows XP Home)

Problem jest w tym, ze te ikony wystepuja podwojnie (jesli mam kilka uruchomionych programow to te ikony juz sie nie mieszcza i sie zapycha caly pasek, robi sie kaskada co bardzo utrudnia korzystanie z internetu).

W czym tkwi blad? Moze jakis wirus?

Link do zrzutu ekranu:

http://img148.imageshack.us/my.php?image=pasek1lj8.jpg

Nie wiem jakim cudem masz dwa paski?? Moze wstawiłeś tam jakiś pasek narzędzi (chodzi mi o ten pusty środek)??

A jak nie chcesz żeby grupowało Ci przyciski na pasku to kliknij na nim PPM i wybierz właściwości, a tam odznacz ‘Grupuj podobne przyciski paska zadań’

Powodzenia.

Nie czepiam się Stivo, ale z reporterskiego obowiązku skoryguję na PPM na pasku, a potem jak wyżej.:mrgreen:

Fuckt już poprawiłem. Chyba za bardzo zmęczony jestem sesją :stuck_out_tongue:

tpaszko - Witaj na forum :slight_smile:

Postaraj się od samego początku dostosować do regulaminu i zasad panujących na forum.

Jedną z takich zasad jest używanie polskiej pisowni (włączając w to znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd).

Zastosuj się proszę do tych wymogów.

Stivo, nie wiem skad bierze sie ten pasek po srodku (niczego nie wstawialem tam), to robi sie samoczynnie.

Czasami jest tak, ze po srodku sa dwa, a nawet trzy i wiecej tych paskow. I w zaden sposob nie moge tego wylaczyc

Skad to sie bierze, i jak to wylaczyc?

sdar:

jesli chodzi o polskie znaki, to u mnie jest trudno takie ustawic. Korzystam z Laptopa w Niemczech, na niemieckim Windows XP Home, klawiatura ma niemiecki interfejs. Gdy przestawie na Polski jezyk to wtedy musze szukac polskich znakow pod roznymi klawiszami (lewy alt + litera, nie dziala niestaty).

Kliknij na pasku zadań PPM, rozwiń menu Paski narzędzi i wrzuć screena z tego.

No i dobrze, bo powinien działać prawy ALT + litera. Ponadto nie ustawiaj klawaiatury na “Polski” ale na Polski - programisty"

Drogę postępowania (co prawda w angielskim Windowsie ale to tylko kwestia nazewnictwa) masz opisaną TUTAJ

Proszę, oto rozwinięcie paska narzędzi:

http://img252.imageshack.us/my.php?image=pasek1mc5.jpg

Jeśli chodzi o polskie znaki, to już ustawiłem na polski programisty. Dzięki za info.

Tylko problem jest w tym taki, że zamiast litery y pisze z, i na odwrót.

(ponieważ mam tu niemieckie ułożenie klawiatury), przez co bardzo utrudnia mi pisanie. Jak to zmienić?

ale model niemiecka winda LooL

Problem z podwójnymi ikonami na pasku zadań tkwi dalej.

Nie da się tego rozwiązać.

Chyba coś takiego na tym forum nikogo nie spotkało.

Jeżeli chodzi o zmianę y na z to wciskamy sekwencje klawiszy lewy Alt + Shift

Podwójne ikony wejdź do rejestru Start >> uruchom >> regedit

znajdż ścieżkę

HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ User Shell Folders

kliknij na User Shell Folders i zrób screena i pokaż

to samo zrób ze ścieżką

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ User Shell Folders

:slight_smile: