Pasek zadań sam zmienia kolor

Witam, zainstalowałem jakies 3 dni temu system Windows 7 Professional 64 bit, no i mam problem,otóż po 15 minutach nic nie robienia na kompie pasek zadań sam zmienia kolor na srebrny a komputer wydaje dziwne ciche piski po czym po jakims czasie ekran sie wyłacza ( zaznaczam ze mam wyłaczony wygaszacz ekranu ), wszystko wraca do normy po ruchu myszką lub też wciśnięciu dowolnego klawisza na klawiaturze. Prosze o pomoc.

A czy masz wyłączony tryb przechodzenia w stan uśpienia?

tak, tryb przechodzenia w stan uśpienia jest wyłączony.

W profilu zarządzania energia nie masz przypadkiem ustawionego, aby monitor się wyłączał po tym czasie?

Nie mam. Wczesniej miałem 32 bitowy Windows 7 i nie było tego typu problemów.

Jentel ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Skoro monitor się wyłącza, to prawdopodobnie karta graficzna się przegrzewa. Sprawdź jej temperaturę, jeżeli będzie wysoka, wyciągnij kartę, zdemontuj chłodzenie i spróbuj wymienić pastę na procesorze graficznym.

a nie jest to czasem wina sterowników do karty graficznej?

Być może. Spróbuj je przeinstalować, a właściwie najlepiej byłoby jakbyś obecne wywalił i wgrał najnowsze ze strony producenta karty… Bynajmniej ja właśnie tak miałem, że monitor sam z siebie przechodził w standby mode i niestety powodem była przegrzewająca się grafika…

hm, zainstalowałem ponownie system bez żadnych sterowników ani programów, jest tak samo, juz nie wiem co robić :confused: a nie będe chyba zaglądał do obudowy bo sie na tym specjalnie nie znam :frowning:

No to wychodzi na to, że jednak coś z kartą graficzną jest nie tak… Skoro nie chcesz otwierać komputera, to zanieś go do serwisu i tyle.

Pasek traci przezroczystość kiedy karta graficzną nie jest w stanie obsłużyć interfejsu Aero. Czyli wygląda na to, że zmniejszane jest taktowanie GPU po tych 15 minutach bezczynności. Podczas używania komputera pasek też robi się srebrny? To jest laptop czy komputer stacjonarny?

Podczas używania kompa wszystko jest ok, czyli pasek nie zmienia koloru ani ekran sie nie wyłącza, to komputer stacjonarny.