[Pasja C++] wyd 3. z 2003r. opinie na temat książki

Witam :slight_smile: Mam pytanie odnośnie książki “Pasja C++”. Mam wydanie z 2003r. Porównałem uaktualnione kody źródłowe programów

ze strony Jerzego Grębosza z tymi zawartymi w Pasji C++ z 2003r. i trochę się różnią detalami. Moje pytanie brzmi: czy czytać Pasję?

Czy może zacząć czytać książkę o programowaniu w c++ aplikacji sieciowych, graficznych i systemowych??? Wydaje mi się,

że Pasja C++ z 2003 roku nie jest uaktualniona jeśli chodzi o obecny standard języka (a w 2011 podobno ma wejść w obieg standard C++0x).

Sedno sprawy: czy zacząć czytać Pasję???

/********************************************************************************************************************************/

Ewentualnie jaką pozycję polecacie odnośnie nauki szablonów funkcji, klas, pojemników, obsługi sytuacji wyjątkowych???

Tak samo równie dobrze może ktoś powiedzieć, że nie będzie się uczył html4.1 czy jaki teraz jest bo za chwile wszystkie przeglądarki będą wspierać 5. Wszystko co nie wprowadza w błąd warto przeczytać zawsze uczy się czegoś nowego. Skoro ją kupiłeś to raczej nie po to by leżała na półce ;]

Nie, nie zaczynaj. Opisuje ona język z przed standardu w 1998 r. (pomimo, że ostatnie wydanie jest z 2003 r.), a od tego czasu troszkę się zmieniło jeżeli chodzi o szablony, które opisuje Pasja. Tak więc na Twoim miejscu poszukałbym sobie inną książkę opisującą szablony i wyjątki…

To nie były jakieś wielkie zmiany(jeśli w ogóle były, nie zagłębiałem się w standardy). Wszystko, po krótkich konsultacjach z kompilatorem i/lub Internetem, da się dostosować do aktualnych standardów. Tak więc, jeśli masz książkę, nie zaszkodzi przeczytać.

W dodatku na stronie autora są poprawione kody źródłowe programów z książki, zgodnie jak sam to nazwałeś “ze standardem”.