Paski na ekranie, błędy grafiki GeForce 8800 GTS?

Witam

Wczoraj podczas gry w css wystąpił problem z teksturami. Po wyłączeniu gry i restarcie znów się pojawił ten sam problem co gorsza już po samym załączeniu gry, a następnie także normalnie w winXP. Pojawiają się szlaczki i kropeczki i w końcu komp się zawiesza. Po odinstalowaniu sterów i formacie dalej pojawia się ten problem. Przy wyłączonej grafice jest lepiej ale od czasu jakieś paski się pojawiają.

Czy ten problem może być związany z jakimś oprogramowaniem ? Czy raczej karta padła lub coś z płytą główną ?

Konfiguracja sprzętu:

AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 6000+ NVIDIA GeForce 8800 GTS (320 MB), Seagate 400 GB teraz Samsung SpinPoint F3 500gb, Gigabyte GA-M56S-S3, Ram 2gb kingstone, chieftec 450 W(Chieftec GPS-450AA-101A ATX 450W) teraz XILENCE REDWING 580 W, Samsung SyncMaster 2032BW/2032GW, Magic CX2032GW(Digital) 20’

dzięki za pomoc

pozdrawiam

problem jest nie do rozwiązania.

:? karta jest do wyrzucenia-nie opłaca się nawet naprawa

uszkodzona jest pamięć karty.

może działać jakiś czas poprawnie w trycie 2D, ale problem z cazasem się nasili.

nie ma szans na granie

ech :frowning: no cóż bywa

A jaka grafa do tej konfiguracji ? oczywiście w grę wchodzi też ta sama karta tylko muszę cenowo zobaczyć jak wychodzi.

pozdrawiam

a teraz dodatkowo muszę w najniższej rozdzielczości siedzieć z paskami na ekranie

http://imageshack.us/photo/my-images/83 … uummc.jpg/

lubię grać ( chociaż swoje lata mam :-? , ale każdy ma swoje dziwactwo) i moi synowie również

osobiście używam nV 470GTX

starszy syn Radeona 4870-512 Mb vram

i takiego radeona polecam szczerze :smiley:

Dodane 31.12.2011 (So) 22:10

w sprawie screna.być może da się kartę uratowć na jakiś czas.ale tylko na jakiś czas, niczym nie określony, bez żadnych gwarancji. :x

nazywa się to wygrzewanie karty graficznej.

poszukaj w google

pozdrawiam

Dodane 31.12.2011 (So) 22:15

2gb ram to mało do grania

jak masz 32 bit to najmniej 3gb

w systemach 64 bit min.4gb

Czy ta grafa i kostka ramu nie będzie ponad siłę zasilacza ? Czy procek w połączeniu z silniejszą grafom da rade ?

pozdrawiam

wowa1983 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

zasilacz da radę i procek też da radę :smiley: :smiley: :smiley:

na komputerze gdzie jest założony radeon 4870 mam procek core duo 2180 i 4gb ramu

wszystko to ciągnie Tagan EasyCon 430W i nie ma żadnego problemu :smiley: :smiley: :smiley:

Co do tej uszkodzonej karty to prawdopodobnie któraś z pamięci jak już było wspomniane lub sam chipset się odlutowuje. Te serie miały takie przypadki a w laptopach to leciały na potęgę. Jak już zmienisz kartę możesz faktycznie pobawić się z piekarnikiem ale ja bym raczej polecał wrzucenie karty do pieca lutowniczego. Ewentualnie hot air a w ostateczności piekarnik… no ale w zasadzie to już straty nie będziesz więc ładuj do piekarnika. Na youtube znajdziesz sporo filmików.

Zdecydowałem się na kupno nowej ale jeszcze nie wiem na którą.

Dam najpierw go do serwisu by sprawdzili poprawność działania zasilania w czasie stresu. Oby było wszytko ok i pozostało tylko kupić nową grafikę.

Powiedzcie czy z takim sprzętem i dodatkową kostką ramu po zainstalowaniu windows 7 dalej będzie dawał rade uciągnąć gry ?

No i czy wiatrak wyciągający ciepłe powietrze z tyłu obudowy daje coś ?

pozdrawiam

oddanie tego zasilacza na sprawdzenie do serwisu do STRATA KASY.chieftec to naprawdę dobra marka, sprawność zasilacza to min.80%

z grami nie powinno być żadnego problemu

wiatrak z tyłu to dobra rzecz, warto założyć, to tylko parę złotych. :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

chieftec miałem kiedyś i padł teraz mam XILENCE REDWING 580 W.

Padł chieftec bo serwis ( sklepowy ) mimo, iż był na gwarancji producenta sam w nim grzebał wymienił chłodzenie i się nie sprawdziło na dłuższą metę :stuck_out_tongue: Sklep zamknęli i tyle z tego miałem oprócz dysku twardego uszkodzonego. ech

Wiatrak, ram i grafa - lista zakupów.

Paski i problemy z rozdzielczością to normalka gdy pada grafika. Czym bardziej będzie się psuć tym więcej problemów nawet w biosie będziesz miał zniekształcenia :smiley:

Zmiana grafiki, nie szalej.

Wymień na tą co miałeś lub którąś z serii 9000 albo odpowiednik radeona.

Ramu nie koniecznie kostkę więcej ale nie zaszkodzi to na pewno :stuck_out_tongue: , a wentylator tu zobaczysz dopiero w praniu ile da.

No najważniejsze to zasilacz, sprawdzenie napięć nie zaszkodzi.

yo

Niestety nie produkują, nie ma w sklepach starszych modeli kart. Więc jakie polecacie do około 400 zł ?

GF cuda GT 430, GF cuda GTX 550T, GF 9800 GT Palit 812 takie znalazłem ale moja znajomość rynku inie jest zbyt duża.

Czy te nowsze serie będzie mój sprzęt wykorzystywał ? nie jest pierwszej młodości już.

pozdrawiam i dzięki za pomoc

ps. znalazłem takie coś :

GTS 450 1gb 128 bit ddr3 itd http://allegro.pl/x-kom-pl-mega-promocj … 06867.html

Kupiłem Gigabyte GF 550 ti