Paski na ekranie, błędy grafiki GeForce 8800 GTS?

(Wowa1983) #1

Witam

Wczoraj podczas gry w css wystąpił problem z teksturami. Po wyłączeniu gry i restarcie znów się pojawił ten sam problem co gorsza już po samym załączeniu gry, a następnie także normalnie w winXP. Pojawiają się szlaczki i kropeczki i w końcu komp się zawiesza. Po odinstalowaniu sterów i formacie dalej pojawia się ten problem. Przy wyłączonej grafice jest lepiej ale od czasu jakieś paski się pojawiają.

Czy ten problem może być związany z jakimś oprogramowaniem ? Czy raczej karta padła lub coś z płytą główną ?

Konfiguracja sprzętu:

AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 6000+ NVIDIA GeForce 8800 GTS (320 MB), Seagate 400 GB teraz Samsung SpinPoint F3 500gb, Gigabyte GA-M56S-S3, Ram 2gb kingstone, chieftec 450 W(Chieftec GPS-450AA-101A ATX 450W) teraz XILENCE REDWING 580 W, Samsung SyncMaster 2032BW/2032GW, Magic CX2032GW(Digital) 20'

dzięki za pomoc

pozdrawiam

(Kplodygowice1) #2

problem jest nie do rozwiązania.

:? karta jest do wyrzucenia-nie opłaca się nawet naprawa

uszkodzona jest pamięć karty.

może działać jakiś czas poprawnie w trycie 2D, ale problem z cazasem się nasili.

nie ma szans na granie

(Wowa1983) #3

ech :frowning: no cóż bywa

A jaka grafa do tej konfiguracji ? oczywiście w grę wchodzi też ta sama karta tylko muszę cenowo zobaczyć jak wychodzi.

pozdrawiam

a teraz dodatkowo muszę w najniższej rozdzielczości siedzieć z paskami na ekranie

http://imageshack.us/photo/my-images/83 ... uummc.jpg/

(Kplodygowice1) #4

lubię grać ( chociaż swoje lata mam :-? , ale każdy ma swoje dziwactwo) i moi synowie również

osobiście używam nV 470GTX

starszy syn Radeona 4870-512 Mb vram

i takiego radeona polecam szczerze :smiley:

-- Dodane 31.12.2011 (So) 22:10 --

w sprawie screna.być może da się kartę uratowć na jakiś czas.ale tylko na jakiś czas, niczym nie określony, bez żadnych gwarancji. :x

nazywa się to wygrzewanie karty graficznej.

poszukaj w google

pozdrawiam

-- Dodane 31.12.2011 (So) 22:15 --

2gb ram to mało do grania

jak masz 32 bit to najmniej 3gb

w systemach 64 bit min.4gb

(Wowa1983) #5

Czy ta grafa i kostka ramu nie będzie ponad siłę zasilacza ? Czy procek w połączeniu z silniejszą grafom da rade ?

pozdrawiam

wowa1983 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

(Kplodygowice1) #7

zasilacz da radę i procek też da radę :smiley: :smiley: :smiley:

na komputerze gdzie jest założony radeon 4870 mam procek core duo 2180 i 4gb ramu

wszystko to ciągnie Tagan EasyCon 430W i nie ma żadnego problemu :smiley: :smiley: :smiley:

(Papierek) #8

Co do tej uszkodzonej karty to prawdopodobnie któraś z pamięci jak już było wspomniane lub sam chipset się odlutowuje. Te serie miały takie przypadki a w laptopach to leciały na potęgę. Jak już zmienisz kartę możesz faktycznie pobawić się z piekarnikiem ale ja bym raczej polecał wrzucenie karty do pieca lutowniczego. Ewentualnie hot air a w ostateczności piekarnik.... no ale w zasadzie to już straty nie będziesz więc ładuj do piekarnika. Na youtube znajdziesz sporo filmików.

(Wowa1983) #9

Zdecydowałem się na kupno nowej ale jeszcze nie wiem na którą.

Dam najpierw go do serwisu by sprawdzili poprawność działania zasilania w czasie stresu. Oby było wszytko ok i pozostało tylko kupić nową grafikę.

Powiedzcie czy z takim sprzętem i dodatkową kostką ramu po zainstalowaniu windows 7 dalej będzie dawał rade uciągnąć gry ?

No i czy wiatrak wyciągający ciepłe powietrze z tyłu obudowy daje coś ?

pozdrawiam

(Kplodygowice1) #10

oddanie tego zasilacza na sprawdzenie do serwisu do STRATA KASY.chieftec to naprawdę dobra marka, sprawność zasilacza to min.80%

z grami nie powinno być żadnego problemu

wiatrak z tyłu to dobra rzecz, warto założyć, to tylko parę złotych. :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

(Wowa1983) #11

chieftec miałem kiedyś i padł teraz mam XILENCE REDWING 580 W.

Padł chieftec bo serwis ( sklepowy ) mimo, iż był na gwarancji producenta sam w nim grzebał wymienił chłodzenie i się nie sprawdziło na dłuższą metę :stuck_out_tongue: Sklep zamknęli i tyle z tego miałem oprócz dysku twardego uszkodzonego. ech

Wiatrak, ram i grafa - lista zakupów.

(Kw1983) #12

Paski i problemy z rozdzielczością to normalka gdy pada grafika. Czym bardziej będzie się psuć tym więcej problemów nawet w biosie będziesz miał zniekształcenia :smiley:

Zmiana grafiki, nie szalej.

Wymień na tą co miałeś lub którąś z serii 9000 albo odpowiednik radeona.

Ramu nie koniecznie kostkę więcej ale nie zaszkodzi to na pewno :stuck_out_tongue: , a wentylator tu zobaczysz dopiero w praniu ile da.

No najważniejsze to zasilacz, sprawdzenie napięć nie zaszkodzi.

yo

(Wowa1983) #13

Niestety nie produkują, nie ma w sklepach starszych modeli kart. Więc jakie polecacie do około 400 zł ?

GF cuda GT 430, GF cuda GTX 550T, GF 9800 GT Palit 812 takie znalazłem ale moja znajomość rynku inie jest zbyt duża.

Czy te nowsze serie będzie mój sprzęt wykorzystywał ? nie jest pierwszej młodości już.

pozdrawiam i dzięki za pomoc

ps. znalazłem takie coś :

GTS 450 1gb 128 bit ddr3 itd http://allegro.pl/x-kom-pl-mega-promocj ... 06867.html

Kupiłem Gigabyte GF 550 ti