Paski na ekranie co jakiś czas

WItam, w połowie lutego siedziałem sobie na komputerze, przeglądałem strony i nagle na połowie ekranu wystąpiły paski pionowe i poziome kolorowe.Więc zresetowałem i wszystko potem było dobrze po 2 tygodniach znowu ten sam problem,jak wyłącze monitor i włącze to dalej to jest, więc tylko reset lub uśpienie go i ponowne włączenie wtedy zadziała. Monitor to Asus ma już około 7 lat, lecz bardziej podejrzewam karte graficzną chociaż komputer był póltora miesiąca w serwisie sprawdzony i było wszystko dobrze. Temperatury na karcie to 28 stopni w bezczynnośći, w przeglądniu stron youtuba to max 32, w grach 56 stopni, jak zagram w np: bf4 to chodzi dobrze. Moja karta to Sapphire HD 7950 dual-x używana oc ( nie ja robiłem ) wcześniej jak bylo oc nic się nie działo ładnie chodziło, zasilacz to OCZ ModXstream 600w. bardziej podejrzewam ten monitor bo nagle tak te paski wyskakuja i nic się nie da zrobić te paski cały czas migają

“Stawiam” na GPU . A w Podglądzie Zdarzeń to co tam “słychać” w temacie sterownika karty graficznej ? 

w podglądzie zdarzeń nie ma nic takiego. na 100% to karta graficzna?