Paski na ekranie laptopa

Witam.
Jakiś czas temu wykonałem format laptopa, postawiłem nowy system i zainstalowałem wszystkie sterowniki. Wszystko było w porządku, lecz później laptop nie był używany przez jakieś 3 tygodnie. Gdy dziś go włączyłem, zauważyłem paski na ekranie, które są widoczne na zdjęciu: https://zapodaj.net/bba6dcb3b5878.jpg.html. Model laptopa to HP 2000-2d04SW. Co może być przyczyną pojawienia się tych pasków? Czy to jakiś problem z matrycą?

  • Podepnij zewnętrzny monitor, jak znikną = matryca-
  • Jak nie znikną włóż CD z linuksed (liveCD), jak znikną problem sterowników, jak nie
  • Z włożonym CD z linuksem podłącz zewnętrzny monitor, jak nie znikna= kartę graficzna/czpi graficzny diabli biorą :wink:

Ekran laptopa jest już całkiem czarny. Pożyczyłem monitor i podpiąłem go - obraz na monitorze jest ok. Czyli to wina matrycy?

Najprawdopodobniej tak, możesz tez mieć szczęście i to tylko wina uszkodzenia kabelka łączącego matrycę z płyta główną (lub pecha i uszkodzenie powstało gdzieś przy tym złączu na płycie).
Niestety, jeżeli nie na gwarancji, to poza zajrzeniem pod maskę i oceną kabelka, czy podłączony, nic w domu nie zrobisz :wink:

Dzięki za pomoc :wink: